Hřiště město postavilo na konci loňského roku. Vzhledem k příznivému počasí si okamžitě našlo příznivce. "Překvapilo nás, co tam chodí dětí, jak na skatech, tak na kolech i bruslích," dodala. Statepark vznikl ve sportovním areálu na ploše po bývalé nafukovací hale. Svou dovednost mohou mladí sportovci otestovat na šesti překážkách.

V areálu jsou kromě skateparku tenisové kurty, plavecký bazén a fotbalový stadion. Stadion by potřeboval také rekonstrukci. Město na ni požádalo o dotaci Středočeský kraj, podle starostky ji ale zřejmě letos nezíská.

Obliba skateparků ve středních Čechách v posledních letech roste. Hřiště s překážkami mají prakticky všechna větší města. Jsou například v Kladně, Nymburku, Kolíně, Čáslavi, Bělé pod Bezdězem, Mělníku, Neratovicích, Mnichově Hradišti, Příbrami, Sedlčanech nebo Vlašimi. Stavět se chystají v Berouně.

Provoz skateparku může ale přinášet i problémy. U soudu například skončil případ rakovnického hřiště, na jehož hlučný provoz si stěžovali někteří lidé z okolních domů.