Pátečního slavnostního otevření se zúčastnil Jiří Holý z Odboru školství a sportu Krajského úřadu Středočeského kraje, děkan Fakulty životního prostředí Praha Petr Sklenička, starostka Březnice Jana Krajmerová a další hosté.

„Cílem tohoto setkání byla snaha hostům ukázat výsledek projektu s názvem Zřízení kongresového centra, modernizace odborných učeben, zřízení internetové sítě a intranetu, zřízení intranetu,“ uvedl zástupce ředitele školy Pavel Čámský.

Nejdříve hosty přivítali žáci svým vystoupením, poté promluvila ředitelka školy Marie Fiřtíková. Hosté nakonec přislíbili, že prostory nové auly v budoucnu využijí k různým přednáškám a besedám.

V sobotních dopoledních hodinách se na škole konal Den otevřených dveří. Příležitosti prohlédnout si nové prostory školy ale zatím mnoho zájemců nevyužilo.

„Dostavilo se asi dvacet lidí. V tomto období to ale bývá obvyklé. Nedá se to srovnat s druhým dnem pro veřejnost, který se bude konat v lednu,“ ohodnotila sobotní účast potenciálních zájemců o studium ředitelka školy Marie Fiřtíková.

Další Den otevřených dveří se uskuteční 15. ledna od 14 do 17 hodin. Zájemci se v příštím školním roce mohou těšit na nové obory jako jsou Agropodnikání, Informační technologie, Sociální činnost a Rostlinolékařství.