V Březnici začala rekonstrukce a přístavba 2. mateřské školy. Bude stát 13 milionů korun a potrvá do konce listopadu. K rozhodnutí zastupitelů opravit budovu vedly požadavky Evropské unie, které se týkaly především nevyhovujících hygienických podmínek pro kuchyni. Dalším z důvodů je vzrůstající počet dětí ve městě. Pro 23 dětí se našly náhradní prostory, dalších 34 si musejí až do listopadu pohlídat rodiče.

„Rozsah prací je větší než jsme předpokládali. Od roku 1951 se do budovy nic neinvestovalo,“ řekla starostka Jana Krajmerová. „Po dobu rekonstrukce a přístavby bude provoz školky částečně přesunut do základní školy. Tam máme zajištěný azyl pro 23 dětí ve společenské místnosti. Obědy budou mít děti společné se školáky a o svačiny se postará naše kuchařka,“ uvedla ředitelka školky Miroslava Macháčková.

Ostatní děti si nechají rodiče doma a zajistí hlídání jinak. „Před takovou velkou akcí, která přinese nepříjemnosti pro některé rodiče, jsme svolali setkání, kde jsme vše vysvětlili a požádali o pochopení. Vcelku žádné protesty nebyly,“ dodala Macháčková. Oslovené maminky jsou většinou doma na mateřské dovolené s dalším dítětem, nebo si hlídání zajistí u prarodičů.