Zahájení jubilejního dvacátého adventu se letos kvůli rekonstrukci nemůže konat na náměstí TGM, tudíž musí být jinde. Jako nejvhodnější místo ke konání této tradiční oblíbené akce zakončené ohňostrojem, která se letos koná 24. listopadu, radnice vybrala plochu na Rynečku u Q-klubu. Kvůli tomu se v odpoledních a večerních hodinách uzavře Březnická ulice. Do jakých úseků se tedy řidiči nedostanou?

„V době od 17 do 21 hodin bude 24. listopadu uzavřena v Příbrami IV místní komunikace ulice Březnická v úseku od ulice Mariánská až po ulici Osvobození,“ oznámila Simona Žďárská z příbramského odboru silničního hospodářství a investic.

Objízdná trasa pro automobilovou dopravu povede Březnickou ulicí na Flusárnu, Milínskou a Prokopskou ulicí, a to obousměrně.

Autobusy pojedou z ulice Čs. Armády ulicí Mariánskou, Legionářů a na zastávku na sídliště k II.poliklinice. Opačný směrem pak od II. polikliniky ulicí Osvobození, Březnickou, na Flusárnu, Milínskou, Prokopskou a na zastávku Hořejší Obora.

Vybraná lokalita k zahájení adventu se mnoha lidem jeví jako nesmyslná. „Daleko vhodnější by mohlo být třeba náměstí 17. listopadu. Je tam dost místa k parkování, nemuselo by se nic uzavírat a navíc jsou okolo obchody, jejichž majitelé by si alespoň jednou v roce přišli k tržbě,“ myslí si příbramská studentka Tereza.

Při výběru vhodné lokality padl tip i na náměstí 17. listopadu, ale podle radničního mluvčího Jiřího Kubíka nebylo pro ohňostroj zcela vyhovující.
Po rekonstrukci náměstí TGM se má tato tradice opět konat v centru města, jak jsou lidé zvyklí.