„Jelikož kraj penězi neplýtvá, tak se oprava bude týkat zatáčky u zámku a několika drobnějších prací," řekl Příbramskému deníku starosta Petr Procházka. Silnice u zámku by měla být hotová do konce srpna.

Rozsáhlá oprava „devatenáctky"
Březnici také čeká rozsáhlá oprava devatenáctky, tedy silnice I. třídy. Nepříjemností pro řidiče bude s tím spojená uzavírka.

První etapa oprav se bude týkat úseku od benzinové pumpy ve směru na Rožmitál a dovnitř Březnice až po náměstí. Rekonstrukce potrvá zhruba šest měsíců. Druhá etapa se bude týkat úseku od náměstí až na konec zástavby a potrvá asi měsíc. Součástí bude frézování povrchu spolu s výměnou obrubníků. Rekonstrukce se ale ani v jedné z etap nedotkne chodníků.

Oprava „devatenáctky" přitom spadá pod Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a odhadem by měla vyjít na zhruba 40 milionů korun. V Březnici by tento rok měli pokračovat také s opravou náměstí.

„Další etapa bude zahrnovat opravu chodníku na náměstí po pravé straně ve směru od Plzně na Tábor," řekl už dříve starosta.

Pokračující opravy náměstí
Opravených chodníků se dočkají také v Blatenské ulici. V tomto případě se ale bude týkat obou stran ulice a částečně bude zasahovat i do ulice Ludvíka Kuby.

„Půjde o vyrovnání obrubníků, popřípadě jejich výměnu, položení nové dlažby a instalaci nového veřejného osvětlení. Oprava zasáhne i do vjezdů k nemovitostem vlastníků," upřesnil starosta.

Projekt myslí i na dostatek zeleně, ten zajistí květináče osázené stromky. Drobné komplikace se ale obyvatelům po dobu oprav, které vedení města odhaduje na čtyři až pět měsíců, nevyhnou.

„Vlastníci nemovitostí budou omezeni přístupem a příjezdem ke svým nemovitostem. Omezení se podepíše i na dopravě podél chodníků dotčených stavbou," vysvětlil Procházka. A cena? Přibližně čtyři miliony. Začne se během několika dnů.


„Moje představa je taková, že bychom opravili Blatenskou a příští rok se ŘSD a my potkáme na náměstí," podotkl už dříve Procházka. Město bude tento rok také usilovat o opravu silnice Za Lihovarem.