To Příbramskému deníku potvrdil březnický starosta Petr Procházka. „Kvůli náročným požadavkům na zhotovení materiálu není ještě hotová také vrchní vrstva komunikace. V úterý by se mělo frézovat," dodal starosta.

Průběh poutě by ale neměl být narušen.

ZÚŽENÍ VOZOVKY

Také obrubníky podél silnice už nekopírují původní stav. V místě přechodů pro chodce je vozovka zúžena na osm metrů, a to i na přechodu pro chodce v close Stav silnic v Březnici 29. července. info Zdroj: Deník/Kateřina Chourová zoom_in ulici Blatenská. „Nově přechod pro chodce nesmí být delší než osm metrů, a to z důvodu bezpečnosti chodců," vysvětlil už dříve březnický starosta. Úsek v Rožmitálské ulici až k přechodu u Normy je termínově vázán na zahájení školního roku a měl by být hotov do září.

Ani prázdninový provoz střední školy by neměl být narušen. „Vjezd a výjezd dopravní obsluze bude samozřejmě umožněn," dodal starosta Procházka. To samé bude platit i pro přístup k městské policii.

OPRAVA ZA 40 MILIONŮ

Poslední část stavby, křižovatka u kostela a Počapská ulice až k mostu u lihovaru, bude dokončena na podzim.

Na opravu „devatenáctky", čekali místní obyvatelé přibližně tři roky. Její oprava má odhadem vyjít na zhruba 40 milionů korun.