V minulém týdnu poté, co jsme zveřejnili příspěvek o chodnících prorostlých pampeliškami, zničeném březohorském hřbitově a v neposlední řadě o neutěšeném stavu některých komunikací, vedení města popřelo, že by se na Březové Hory zapomínalo.

„Někteří naši březohorští spoluobčané zřejmě zapomínají na to, jak rozsáhlé a finančně nákladné investiční akce byly za poslední léta právě na Březových Horách realizovány. Vzpomeňme například na vloni dokončenou rozsáhlou rekonstrukci Mariánské ulice, kterou město Příbram hradilo bez jakéhokoliv přísunu dotací a pouze ze svých prostředků. Vzpomeňme také na zateplení několika budov, opravu školy, nebo neméně nákladnou rekonstrukci veřejného osvětlení," uvádí v reakci mluvčí radnice Ondřej Šlechtický.

„Co se týče zmiňovaného březohorského hřbitova, ten bychom velice, ale velice rádi opravovali a dělali na něm nadstandardní údržbu, ale vzhledem k tomu, že je tento hřbitov v majetku církve, nemůžeme a ani nebudeme investovat peníze do cizího majetku," řekl místostarosta Ivan Šedivý s tím, že dosavadní, alespoň běžná údržba, by mohla také ustat. „Co se týče pampelišek, jsme zvyklí z ostatních částí města na to, že lidé, kteří mají vlastní domy, si před vlastním prahem zametou. Pokud však na odstranění pampelišek městem budou lidé trvat, tak to samozřejmě uděláme," doplnil místostarosta.

Redakce Příbramského deníku byla minulé pondělí svědkem odstraňování pampelišek ze zmíněného chodníku pracovníky technických služeb. Že město na Březové Hory nezapomíná, dokládají podle vyjádření radnice další investiční akce. Jednou z nich je rekonstrukce Prokopské ulice včetně kanalizace, vody, osvětlení a plynu.