„Je zajímavé, jak je teď celá ulice prosvětlená, člověk vidí skoro až na její konec. Ale se stromy se mi to tady líbilo víc. Jestli to tady bude vypadat stejně jako na Oboře, tak to bude hezké, ale přimlouval bych se za méně asfaltu a víc trávy,“ poznamenal Zdeněk Sklenář z Příbrami.

V ulici Bratří Čapků, přilehlém vnitrobloku Malý Kotel, ulici Boženy Němcové a Profesora Skupy, dojde za celkem dvanáct milionů korun k rozsáhlé přestavbě. Kromě rozšíření komunikací a opravě chodníků vznikne také dětské hřiště. Prostor doplní nový městský mobiliář a výměny dozná i veřejné osvětlení. Projekt slibuje i cyklostezku.

„V souvislosti s realizací stavby dojde k omezení dopravy v této ulici a nejbližším okolí. Práce budou organizovány tak, aby dopad pro dopravní obsluhu byl co nejmenší.

Děkuji předem obyvatelům a návštěvníkům ulice Bratří Čapků za pochopení. Věřím, že obtíže, které jim stavba přinese, budou kompenzovány jednak vylepšením okolí jejich bydliště a za druhé i o polovinu vyšším počtem parkovacích míst, která tu vzniknou,“ řekl starosta Josef Řihák.

Parkování v Příbrami je skutečně velkým problémem pro motoristy, kteří často nechávají svá auto postavená i na chodnících. Rozšíření parkovacích stání v ulici Bratří Čapků by mělo tento problém vyřešit alespoň v části příbramského sídliště.

Ulice Bratří Čapků je nyní neprůjezdná jen v části od Základní školy k ulici S. K. Neumanna, uzavřený je i vnitroblok Malý Kotel.

„K uzavření ulice Bratří Čapků v celém rozsahu dojde pravděpodobně na přelomu června a července. Předpoklad dokončení stavebních prací je konec srpna,“ doplnil starosta Řihák.

Ještě před začátkem stavebních prací nejen řadu obyvatel z okolí rozezlilo vykácení celé ulice. Po dokončení opravy ale dojde k náhradní výsadbě.

Vedení radnice slinuje v ulici stromů nakonec více, než bylo původně v plánu. „Po vykácení stromů jsem se sešel s mladými ekology a dohodli jsme se, že náhradou za pokácené hlohy vysadíme v okolí ulice Bratří Čapků ještě další stromy nad rámec projektu. Umístíme je po dohodě s odborníky tam, kde se už nebudou provádět další stavební práce,“ komentoval starosta Řihák. Stromy, které totiž město vykácelo, prý překážely a narušovaly i inženýrské sítě.

Po celou dobu realizace stavby jsou připraveni zodpovědět občanům veškeré dotazy úředníci odboru správy silnic Městského úřadu Příbram

Zdeněk Škaloud
tel.: 777 826 308

Richard Hadač
tel.: 608 153 223