Atmosféra mezi lidmi už není tak napjatá, jako v době masivního kácení stromů, které podle projektu musely rekonstrukci ustoupit. Někteří lidé se s prázdnou ulicí těžko smiřovali, u někoho nepochopení stále trvá.

Jak ale bývá zvykem, čas všechny rány zahojí a člověk spoustu věcí přehodnotí. Stejně jako například Hana Vošahlíková, která v ulici vyrůstala.
„Bylo mi strašně líto stromů, když je pokáceli. Ještě jsem je zažila malé. Teď ale vidím, že to tu bude docela pěkné, zvlášť pokud tu bude dost zeleně,“ těší se sedmapadesátiletá Příbramačka.

Ulice, kde se nyní pokládá asfaltový koberec, působí nezvykle úzce. Asi proto, že dříve auta parkovala rovnoběžně se silnicí. Po levé straně ulice jsou šikmo parkovací místa, po pravé straně vede slibovaná cyklostezka.

Mezi parkovacími místy, kterých má být podle projektu víc než dřív, vznikly ostrůvky, kam se v nejbližší době začnou vysazovat nové dřeviny.
Podle plánu jsou na řadě muchovníky stromovité, které dorůstají do výšky šesti metrů. Podle odborníků se jedná o strom s pyramidální korunou, krásným květem a s nádherným podzimním zbarvením listů. Vysadí se i několik hlohů a přes dvě stovky keřů.

Do rozsáhlé dvanáctimilionové přestavby je zahrnutý i vnitroblok Malý Kotel, ulice Boženy Němcové a Profesora Skupy. Děti by se měly dočkat nového hřiště a nouze by neměla být ani o lavičky k příjemnému posezení.

Na veškeré dotazy, která se týkají rekonstrukce ulice, odpovídá Zdeněk Škaloud na telefonu 777 826 308 a Richard Hadač na telefonu 608 153 22.

ANKETA DENÍKU

Co teď říkáte na nový vzhled ulice Bratří Čapků?
Hana Minářová (60), Příbram

Líbilo se mi, když tady byly stromy, ale když tu bude nějaká zeleň, bude to vypadat dobře. Mohli tu ale udělat obousměrný provoz.

Hana Vošahlíková (57), Příbram

Bylo mi líto stromů, které tu pokáceli. Viděla jsem je ještě malé. Ale člověk by neměl soudit předem. Bude to nakonec docela dobré.

Hana Vaňoučková (57), Příbram

Myslím, že to tu bude hezké. Stromů je škoda, ale asi to už potřebovaly. Hlavně, že to parkování tu bude snadnější.

Václav Kvíd (78), Příbram

Bude to pěkné, ale toho parkování tu asi bude málo. Myslím, že dříve se sem vešlo víc aut. A ty stromy, ty už něco pamatovaly.