Pravidelné veřejné bruslení v malé hale bylo ukončeno v dubnu. „První mimořádné bruslení ve velké hale se bude konat již tuto sobotu, tedy 11. května v čase od 14 do 16 hodin. Ceny bruslení zůstávají stejné jako v sezóně,“ uvedla mluvčí SZM Miroslava Poláková.

Nicméně návštěvníci musí počítat s drobným omezením. „Upozorňujeme návštěvníky, že ve velké hale není k dispozici úschovna oblečení. Pro přezutí a převléknutí budou vyhrazeny dvě hromadné šatny. Je zde také možnost vzít si věci s sebou a odložit si je na tribunu,“ řekl vedoucí zimního stadionu Zdeněk Kálal.

Další vypsaný termín mimořádného bruslení pro veřejnost je 1. června, tedy na Den dětí, a to od 11.30 do 13 hodin. Bruslení se koná v rámci akce „Děti za deset“, kterou v den svátku všech dětí pořádá SZM a vstupné pro děti do 15 let bude pouze za 10 korun.

„Tento termín je sice přidružen k akci pro děti, neznamená to však, že je bruslení učeno pouze pro děti s doprovodem. Srdečně zváni jsou všichni, bez rozdílu věku,“ doplnil informaci ředitel SZM Jan Slaba a dodal, že desetikorunové symbolické vstupné čeká 1. června na děti také v aquaparku, na venkovním bazénu nebo na minigolfu v areálu Nového rybníku, který zahájí provoz.