„Program trvá kolem hodiny. Začíná exhibicí bublinových triků, kdy diváci uvidí, co vše je možné z bublifuku vytvořit. Těšit se mohou například na bublinový kolotoč, kouřové a hořící bubliny nebo bubliny tak obrovské, že se do nich dá uzavřít několik dospělých najednou,“ slibuje profesionální bublinář a rekordman Matěj Kodeš, který vystoupí v Rožmitále vůbec poprvé a moc se na publikum i město těší.

Do programu budou zapojeni i diváci, kteří se mohou nechat obléknout do mýdlové bubliny. V rámci bublinové školy si vyzkouší Kodešovu speciální směs a rekvizity, bublinář je naučí foukat bubliny z ruky a možná prozradí i recept na výrobu domácího bublifuku.

Po vystoupení si budou moci zájemci zakoupit bublifuky a různá tvořítka na velké i malé bubliny. „Bubliny jsou součástí mého života už více než deset let, baví mě vymýšlet nové triky a překonávat bublinové rekordy. Těší mě, že díky své profesi poznávám zajímavé lidi a místa, ale největší radost mám vždy z potlesku a nadšeného publika,“ zdůrazňuje Matěj Kodeš.

Bublinář je držitelem několika světových či evropských rekordů.

Mimo jiné uzavřel nejvíce lidí, konkrétně patnáct, do jedné mýdlové bubliny, vytvořil největší, více než jedenáctimetrovou bublinu, nebo nejvíce bublin napojených na sebe v bublinovém řetězu. Těch napojil jedenadvacet.

Karel Souček