„Chceme provést u všech městských budov audit toho, jak jsou pro nás využitelné a poté koncepčně rozhodnout, co s nimi dál provedeme. Některé budou určené k prodeji, některé budeme pronajímat a některé si necháme," sdělil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Audit se bude týkat i hudebního klubu Junior. Radní proto neprodloužili smlouvu provozovateli klubu. Smlouva by měla skončit v příštím roce. „Do té doby máme čas se rozhodnout, co dál. Je to jen jedna z mnoha budov, o kterých bude muset být, mnohdy razantním způsobem, rozhodnuto," dodal starosta Jindřich Vařeka.

Vítaným řešením by podle něj bylo, pokud by se budovu podařilo zapojit do koncepce plánované revitalizace Nového rybníka a okolí.

Rozprodávání kritizuje opozice
Kritikem rozprodávání majetku města je příbramský zastupitel Petr Kareš. Ten možnost prodeje Junior klubu zásadně odmítá.

„Existuje potenciál Junior klubu a jeho bezprostředního okolí, který radnice nevyužila. Nájemce má smlouvu do roku 2016 a nevidím důvod, proč by měla budova přejít do soukromého vlastnictví. Jestliže budovu prodáme, nedokážeme zajistit do budoucna živé hudební produkce a koncerty. Nechci se dočkat toho, že objekt bude využíván jako tržnice a nebo zůstane chátrající budovou," podotkl už dříve Kareš.

Rada města by na svém příštím zasedání měla rozhodovat také o prodeji dvou domů v Březnické ulici. Vedení města si z toho důvodu nechalo vypracovat posudek.

Podle místostarostky Aleny Ženíškové je nyní vedení města nakloněno spíše k prodeji objektu.