Zmiňovaná budova na rohu Pražské a Pivovarské ulice je kombinací bytových a nebytových prostorů, kde je k dispozici pro podnikání celkem 1079 metrů čtverečních.

„Opravdu dobrou zprávou pro město je, že se Městské realitní kanceláři podařilo najít nájemce celého objektu. U jedné z prohlídek jsem byla sama přítomna, a bylo by škoda tento objekt členit pro více nájemníků,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Novým nájemcem objektu je německý prodejní řetězec NKD, který se zabývá prodejem domácích potřeb a textilního zboží. V současné době se ladí poslední detaily smlouvy tak, aby firma mohla v co nejkratší době začít s prodejem. Záměrem nového nájemce je prodejnu otevřít ještě v předvánoční době.

Letos v září po několika pokusech o pronájem tohoto prostoru rada města rozhodla o snížení nájemného. Nově se nájemné ve zmíněném objektu pohybuje od 300 po 1000 korun za metr čtvereční, což celkovou částku za roční nájemné snižuje téměř o 400 tisíc korun.

„Zvažovali jsme několik možností, jakým způsobem ji pronajmout. Ve hře bylo několik variant. Rada města rozhodla, že půjdeme snížením ceny nájemného, které doposud bylo 1000 korun za metr čtvereční u všech prostorů. Nyní tedy je jiná cena u hlavního prodejního prostoru a jiná u skladů, zázemí či sklepů,“ řekl ke změně výše nájemného starosta Jan Konvalinka.