„Jedná se o odkup celého domu. Zájemce sice sliboval, že by došlo k rekonstrukci a nechal tam lidi bydlet za stejných podmínek, nikdo tomu ale v této chvíli nevěří. Zájem prodat majetek města jednotlivci nemáme," informoval Příbramský deník starosta Pavel Pikrt.

Byty jsou přitom už od roku 2009 schválené k prodeji, koupili si je ale jen tři nájemníci. Objekty ale nejsou v dobrém stavu. Není tam zavedený ani plyn. Lidé proto topí převážně pevným palivem v kamnech. „Kdybychom chtěli byt zrekonstruovat, tak už na to nejspíš nedostaneme dotaci, protože celý objekt už městu nepatří," podotkl místostarosta Václav Černý.

Dřívější představy repasovat objekt za pomoci nájemníků shořely podle starosty na právnických vztazích. „Na tohle téma jsme s dotčenými lidmi i hovořili. Usnadnili nám to tím, že řekli, že do oprav se zapojit nechtějí," dodal místostarosta. Město tak je v patové situaci, kterou umocňuje i to, že většina zde žijících jsou prý neplatiči. Pokud by neplatilo usnesení z roku 2009 a všechny byty patřily městu, může požádat o dotaci. „Necháme stav budovy zatím posoudit komisí," dodal Černý.