Do sedmnácti hodin se tu nahromadí k neuvěřitelným třiceti vzorkům. Právě startuje soutěž o nejlepší doma naložené Březohorské zelí 2014. Příbramský deník je mediálním partnerem.

Ochutnávání, okukování a očichávání vzorků v očíslovaných miskách je hotový rituál. Tentokrát jsou vzorky specifické svou odlišností v barvě, křupání, množství kmínu, některé je přesolené, jiné příliš kyselé. Komisaři dokola s vidličkou obchází stůl, přičichávají, koštují, prohlížejí a zapisují dojmy.

Chuť naloženého zelí je každý rok překvapením, i když vzorky přinášejí z poloviny ti samí lidé.

„Nikdy se nepovede udělat stejné zelí, ať se člověk snaží jak chce. Záleží na tom, kde se hlávky kupují, jaký byl rok, zda je šťavnaté a křupavé nebo tvrdé. Letní zelí třeba nestojí za nic. Za deset let, co doma nakládáme zelí, všechno pokaždé odvažujeme stejně a nikdy není stejný," říká jeden z organizátorů Karel Sladký.

Nakrouhané zelí se od pradávna šlape. Šlapat nebo stačí jen propracovat rukama?
„Na šlapání už nejsme s manželkou nejmladší. Nakládáme si jen desetikilový soudek," vtipkuje Karel Sladký a ukazuje na kolegu Adama Pokorného, že u nich se šlape.

„Myslím si, že zelí máme každým rokem lepší. Záleží na tom, jak je ušlapaný. Manželka je čím dál těžší a tak i zelí je čím dál lepší," nezůstává pozadu v popichování své drahé polovičky Adam Pokorný.

Na prvním místě se umístila a nejlepší zelí letos přinesla Ludmila Bergelová z Příbrami, vítězka z roku 2012, kdy se ještě soutěž jmenovala Březohorský košťál. Co soutěž existuje, paní Ludmila už si odnesla čtyři poháry.

Druhé místo získala Irena Uhlířová z Pičína, za níž převzala pohár, dort ve tvaru zelí a diplom Markéta Jankovská. Na třetí příčce se umístila Lenka Nováková, jejíž přítel pan Netušil zvítězil při loňském ročníku.
Součástí soutěže bylo losování kuponů do tomboly o mnoho zajímavých a pěkných cen, jako například sele divočáka, sud piva, marcipánový dort, lyže, poukazy na thajskou masáž a mnoho dalších.

Zelí omlazuje a dá se sním kouzlit, je potřeba
ale dodržovat zásady

Jeden z organizátorů soutěže Adam Pokorný je právě jedinou osobou, která smí vědět, jaká jména se pod vzorky skrývají. Proto také nehodnotí, ale věnuje se sčítání hlasů a administrativě. Zelí považuje za starou tradiční potravinu všech slovanů, proto jej doma nakládají už mnoho let. „Zelí omlazuje a je velice prospěšné pro střevní trakt, dá se sním kouzlit a dělat plno účelných věcí," říká Adam Pokorný, jeden ze čtyř kamarádů, kteří mají soutěž na starosti (Karel Sladký, Josef Šimánek a Bohumil Ambrosy).

Jak naložit a udržet zelí podle Adama Pokorného:

Nakrouhat zelí, nasolit, okmínovat, přidat křen nebo jablko a pořádně ušlapat. Když pak začíná kvasit, je důležité do něj nesahat rukama. Bakterie by pak způsobily plíseň. Jak tedy odebírat zelí ze soudku? Chyba je vybírat zelí rukou. Nejlepší je dřevěná chňapka. Správně má být zelí zatížené a ponořené. Jakmile se objeví známky mléčného kvašení, okamžitě vybrat, vyčistit a znovu založit, případně dolít převařenou osolenou vodou. Když se lidé rozhodnou zelí ze soudku přemístit do sklenic, je potřeba je sterilizovat, jinak běž kvasný proce.