Po vstupu do příbramské hromadné dopravy budou mít cestující další výhody. Jednou z nich bude možnost využívat nejen autobusů městské hromadné dopravy, ale i linkových, například linek Příbram – Praha, na současnou čipovou kartu.
„V prvotní fázi ale nebudou moci tuto možnost mít cestující, kteří jezdí zdarma. Důvodem k tomuto opatření je, aby zejména v dopravních špičkách nedocházelo k velkému přílivu cestujících na linkách Středočeské integrované dopravy a tím i k omezení možnosti cestovat ve směru do Prahy. Odbavení cestujících do Prahy musí zůstat prioritou,“ řekl starosta Josef Řihák.
Vstup do integrovaného systému dopravy přinese cestujícím ještě jednu novinku. Tou bude dvacetiminutová přestupní lhůta, po kterou budou moci využít stejnou jízdenku k jízdě jiným autobusem. „Tato možnost se mi líbí. Stalo se mi už mnohokrát, že jsem potřebovala jet autobusem do staré Příbrami a hned zase nazpátek. Musela jsem za to dávat 24 korun, tohle mi polovinu ušetří,“ raduje se nad plánovaným záměrem dvacetiletá Kristýna Němcová z Příbrami. Vstup do integrovaného systému dopravy bude pro cestující znamenat nutnost přečipovat své karty.
Podle starosty Josefa Řiháka je ze současných 18 tisíc aktivních karet nutné přečipovat ještě dva tisíce. „Věřím, že všichni cestující si stihnou své jízdní doklady připravit na změnu,“ dodal starosta Josef Řihák.