Příbram – Mezi nejdiskutovanější témata v Příbrami nyní patří otázka, jak se postarat o bezdomovce. Někteří podle vedení příbramské radnice vyžadovali peníze po dětech u škol a tak se začala problematikou více zajímat.

Přitom letité zkušenosti s lidmi bez střechy nad hlavou má Charita Příbram. Poskytuje jim teplé nápoje, pracovníci charity jim dokonce doma jednou týdně upečou koláč, pomáhají jim hledat práci, vyplňovat formuláře, sbírají oblečení a tak dále.

Radnice teď jedná s několika organizacemi jako Armáda spásy či Naděje o pomoci s bezdomovci. Na to konto se místostarosta Václav Černý před novináři zmínil, že se městem nabízené péče o bezdomovce Charita Příbram zřekla. „Výrok představitele města nás velice překvapil. Péči o bezdomovce poskytujeme už tři roky, budeme ji poskytovat nadále se vším, co k tomu patří," komentuje vyjádření Černého ředitelka Charity Příbram Alena Ženíšková.

Odhadem v tuto chvíli Charita Příbram „eviduje" osmnáct bezdomovců, čtyři z nich se jí podařilo vrátit do společnosti. Místostarosta Černý se včera na odpolední tiskové konferenci bránil rozhořčené reakci Aleny Ženíškové na jeho výrok s tím, že si s ní toto nedorozumění vysvětlil.

„Vůbec nic jsme si nevysvětlili. Nepřipustím jakékoli očerňování Charity Příbram," dodává Ženíšková.