Děti se vyřádily na atrakcích Matějské pouti, zúčastnily se vzdělávacího programu pro školáky v planetáriu a v neposlední řadě nahlédly do mořského světa.

„Tento den se zapsal do srdcí mnoha dětí, stejně tak i dospělých, neboť atrakce byly zpřístupněny všem zdravotně postiženým dětem, dětem z dětských domovů a azylových domů zcela zdarma včetně doprovodného programu. S němým úžasem pozorovaly pestrý život žraloků, krokodýlů, murén, perutýnů, hvězdic, barakud, želv, karet a ryb, které doposud mohly vídat pouze prostřednictvím televize," popisuje výlet ředitelka příbramské Charity Alena Ženíšková.

Přestože počasí nebylo ideální a sluníčko nesvítilo tak, jak by si všichni přáli, úsměvy a celková spokojenost dětí splnila očekávání pracovníků Charity Příbram. „Do budoucna plánujeme další aktivity určené dětem, a to nejen vzdělávací, ale také oddychové, dokonce několikadenní pobyty v období letních prázdnin. Zvláštní poděkování patří Pavlu Čapkovi za bezplatné poskytnutí dopravních služeb pro děti," vzkazuje Alena Ženíšková.