Na adrese brdy.ochranaprirody.cz pak můžete sledovat co je nového v CHKO Brdy a dočtete se i podrobnosti ohledně plánů péče o konkrétní oblasti v Brdech či o návrhu nových cyklostezek a tras pro pěší včetně naučných stezek.

Pro návštěvníky se také chystá postupné budování expozic v infocentrech a Dům přírody. Příprava expozic v infocentrech a muzeích podle Jaroslava Obermajera, ředitele Regionálního pracoviště Střední Čechy z Agentury ochrany přírody a krajiny, začne už v tomto měsíci a to například v Hořovicích, Jincích, Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem, Spáleném Poříčí a Strašicích.

„Obsahově se budeme podílet také na aktivitách Vojenských lesů a statků, které připravují návštěvnické centrum v Obecnici a hlavně Dům přírody na zámečku Tři trubky. Příprava Domu přírody Brd je však poměrně náročná a bude trvat určitě delší dobu, podle zkušeností z jiných regionů příprava zabere 1 až 2 roky a vlastní realizace další rok. Každopádně první představení záměru Domu přírody Brd je plánována už nyní v lednu při setkání odborné skupiny," řekl Obermajer.