„V domě tak nemůže bydlet každý, ale jen člověk nebo rodiny splňující kritéria na přidělení bytu,“ vysvětlila starostka obce Markéta Balková s tím, že několik bytových jednotek je dosud k dispozici pro lidi s omezenou schopností pohybu, orientace a pro mentálně postižené osoby.

V domě je 25 bytových jednotek o rozloze 32,5 m2. Vybaven je výtahem a tři bezbariérové byty se nachází v přízemí. Součástí stavby je jídelna, kde se vaří pro obyvatele, ale i další zájemce v obci. Cena oběda je 55 korun. O chod celého domu se stará správce, který tam bydlí. Nájemné je přibližně 3940 korun včetně záloh za služby, jako jsou platby za elektřinu, teplo, vodu a také využívání společenských prostor.

S budovám objektu významně pomohlo ministerstvo pro místní rozvoj, které obci přidělilo dotaci ve výši 17 milionů korun. Dva miliony poskytl Fond životního prostředí ČR, protože oproti původnímu záměru topit plynem se přešlo na jiný způsob vytápění a to solárními panely a tepelnými čerpadly. „Celá stavba přišla na 26 milionů korun,“ upřesnila starostka.