Odchod Václava Chvála zaskočil spoustu lidí, a to především kolegy a přátele. Mezi ně patří také kamarád ze studentských let Josef Velfl, ředitel Hornického muzea Příbram.

„Znali jsme se už od studentských let. Naše cesty se pak rozešly, on studoval v Českých Budějovicích a já v Praze. Později si Václava vybavuji z listopadu v roce 1989, když byl mluvčím Občanského fóra a organizátorem mýtinků. Okusil si komunální politiku ve funkci příbramského starosty, ale větší úspěch měl v čele knihovny Jana Drdy. Jeho ediční činnost byla úžasná. Dával prostor známým, ale i začínajícím autorům a velkou měrou ovlivnil i regionální literaturu. Podařilo se mu z knihovny udělat významné kulturní centrum. Vytvořil dlouhodobou koncepci modernizace knihovny. Obdivoval jsem jeho manažerské schopnosti. Dokázal kolem sebe soustředit tým schopných a spolehlivých lidí, měl na ně štěstí. Není tajemstvím, že moje poslední publikace Karel Hojden a Příbramsko, je zásluhou Václava Chvála. Inicioval vydání této knihy spolu s Jindřichem Hojdenem. Ještě před několika dny bylo společné sezení, kde jsme spolu mluvili. To jsem netušil, že bylo poslední…“

Rozloučení s Václavem Chválem se koná ve středu ve 12 hodin v kapli na Starém hřbitově v Příbrami.

Z důvodu účasti na posledním rozloučení s dlouholetým ředitelem Knihovny Jana Drdy Václavem Chválem budou všechna oddělení knihovny ve středu od 11.15 do 14.40 hodin uzavřena. Všichni zaměstnanci knihovny děkují za pochopení.