„Menu jsme vybírali vzhledem ke zdravotnímu stavu pana prezidenta tak, aby vyhovovalo po zdravotní stránce k jeho dietě. Vytvořili jsme čtyři varianty, které jsme následně zaslali na Hrad a z nich vedení vybralo konečné menu. To není ani tak náročné na přípravu," sdělila vedoucí stravovacího provozu nemocnice Klára Danielová.

Prezident poobědvá libové hovězí maso, hovězí vývar. Jako předkrm se budou podávat šunkové kornoutky s lehkou pěnou a jako moučník ovocný salát a piškotová roláda.

Už v pondělí zahájily kuchařky přípravu a uvařily 400 játrových knedlíčků, hovězí vývar a připravily piškotovou roládu.  „V úterý pak už přijde na řadu příprava hlavní chodu se šťouchanými bramborami a ovocný salát," dodala Danielová. 

Úterní program prezidenta republiky:

Příbram
12:40 – příjezd do Příbrami – k Oblastní nemocnici Příbram, oběd s řediteli nemocnic Středočeského kraje, řediteli příspěvkových organizací ve zdravotnické oblasti a zástupci integrovaného záchranného systému HZS, SDH, Policie ČR a Záchranné služby,
14:15 – návštěva Dětského oddělení nemocnice,
14:30 – příjezd k Zámečku-Ernestinum, setkání s představiteli města Příbrami v Obřadní síni,
15:15 – setkání s občany města Příbrami na náměstí T.G.Masaryka, 
v případě nepříznivého počasí se setkání uskuteční v náhradních prostorách,

Dobříš
16:20 – příjezd do Dobříše k Domovu seniorů, kde bude setkání s občany, 17:00 – setkání s klienty Domova seniorů Dobříš.