VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cvičení je baví víc, než sezení v lékařských čekárnách

Příbram – Fit senior Příbram je občanské sdružení působící v Příbrami od roku 2012. Důvodem vzniku byla chybějící nabídka pohybových aktivit pro seniory, které by byly uzpůsobeny jejich věku, časově a finančně dostupné.

20.3.2015
SDÍLEJ:

Cvičení v Příbrami.Foto: archiv města

„Hlavním cílem sdružení je motivovat seniory ke zdravému životnímu stylu a nabídnout vhodné aktivity, které budou preventivně působit proti stárnutí a udrží seniory aktivní a soběstačné," říká koordinátorka a cvičitelka Fit senior Příbram Kristina Hovorková.

„Člověk se po odchodu do důchodu často dostane do sociální izolace, ztratí předchozí vazby a právě při aktivitách našeho sdružení si může vybudovat nový okruh známých a přátel," vysvětluje dále Kristina Hovorková a dodává, že aktivity, které sdružení pořádá, jsou na pravidelné bázi, kdy senioři využívají 1x týdně cvičení a 1x týdně pochod s hůlkami, tzv. nordic walking. „Pravidelnost je při cvičení velmi důležitá," zdůrazňuje Kristina Hovorková.
Sdružení na své aktivity čerpá dotace od Města Příbram a dalších partnerů, kteří projekt podporují a samotní senioři platí pouze 300,- Kč ročně. Cílem je nabídnout cvičení co nejširšímu okruhu seniorů. V této chvíli navštěvuje cvičení 120 příbramských seniorů.

„Po odchodu do důchodu se před našimi seniory otevírá spousta volného času, který není jednoduché smysluplně zaplnit. A právě cvičení je jednou z vhodných aktivit. Velkým přínosem je také socializační prvek, kdy se senioři potkávají s vrstevníky se stejným zájmem," uvedla k cvičení příbramská místostarostka Alena Ženíšková, která seniory navštívila přímo při jejich lekci v tělocvičně.

„Cvičení je kombinací prvků ze zdravotně-tělesné výchovy, jógy, pilates, dechových a relaxačních cviků," uvedla dále cvičitelka Kristina Hovorková s tím, že se zařazují cviky na rovnováhu i motoriku. Pohyb pomáhá seniorům proti bolesti, udržuje kloubní pohyblivost a správné cviky harmonicky rozvíjejí kosterní svalstvo a tím pádem dobré držení těla.

Senioři navštěvující hodiny jsou pozitivní, aktivní a odhodlaní pro své zdraví něco udělat. Cvičení je baví víc, než sezení v lékařských čekárnách. Nikdy není pozdě začít se hýbat a pro každého lze najít vhodnou pohybovou aktivitu, která respektuje zdravotní omezení.

O tom, že je cvičení seniorům přínosné, svědčí i vyjádření dvaašedesátileté cvičenky Milušky. „Nikdy jsem na žádné cvičení ani do fitka nechodila. V důchodovém věku se mi ale začaly ozývat různé bolesti kloubů, páteře, problémy s dýcháním a podobně. Řekla jsem si – holka, musíš se sebou něco dělat. Přihlásila jsem se do cvičení a po několika lekcích vyjdu schody, lépe se mi dýchá, protáhnu si celé tělo. Nejenom fyzicky, ale i psychicky se cítím mnohem lépe," uvedla žena. Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Autor: Redakce

20.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení