VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fabiánova cyklostezka vede přes cílovou plochu a dokonce i přes kótu 718

Brdy/ Krajský úřad nechal vypracovat generel nových cyklostezek ve Středočeském kraji. Řadu lidí zaujaly návrhy tras, které jsou zakreslené uvnitř Vojenského újezdu Brdy. Armáda popírá, že by to s ní někdo konzultoval a další stezky prý neplánuje.

29.12.2008
SDÍLEJ:

Výřez z mapy, která je součástí generelu na webových stránkách Středočeského kraje.Foto: Repro: Deník

Středočeský kraj zveřejnil na svých webových stránkách Generel cyklistických tras a cyklostezek na území Středočeského kraje. To vyvolalo vášnivou diskuzi mezi milovníky Brd a ochránci přírody. Aktualizaci generelu schválilo ještě staré zastupitelstvo kraje a nikoho snad ani nenapadlo, že obsahuje hodně zajímavé věci.

Autoři studie se podle lidí buď záměrně nebo s úmyslem nezaobírali faktem, že navrhují stezku napříč Vojenským újezdem Brdy, a to i mimo doposud veřejnosti zpřístupněná místa.

V návrhu tam totiž je takzvaná Fabiánova stezka. A její trasa je fakt zajímavá a atraktivní. Nejenže vede přes letiště pod Hejlákem, ale pokračuje přes cílovou plochu Jordán, kolem místa, které podléhá přísnému utajení a jež známe pod názvem U Němých. Stezka pak pokračuje na Padrť a nadšeného cyklistu dovede přímo na Břízkovec, tedy pověstnou kótu 718, kde by mohl stát americký radar.

„Po přečtení generelu jsem měl pocit, že jeho tvůrci buď nevěděli, že střední Brdy jsou vojenským územím anebo někdo dopředu ví, že Vojenský újezd Brdy bude zrušen,“ řekl na to Pavel Čámský ze sdružení Brdy-Respublica a který je kritikem zpřístupňování Brd bez předchozího a fungujícího zajištění ochrany brdské přírody.

„Zajímavé je, že zastupitele nezarazil ani fakt, že stezka vede přes kótu 718. Možná, že někdo ví více než my, a újezd bude skutečně zrušen. Nakonec mám neoficiální informace o snaze zmenšit rozlohu újezdu až o 50 kilometrů čtverečních. Nechce se mi věřit, že autoři o existenci újezdu nevěděli, ačkoliv to mohla být nějaká malá domů. Studie stála určitě dost peněz. Na jedné straně je v generelu jakási zmínka o případném zrušení újezdu, a tak možná autoři vše s někým konzultovali a přinejmenším nabili dojmu, že vojenský prostor bude v blízké budoucnosti zrušen,“ domnívá se Čámský, jehož sdružení chce v dalším roce oslovit armádu, vedení újezdního úřadu a společně s dalšími sdruženími a obcemi požadovat právní zajištění ochrany Brd a to nejlépe formou vyhlášení chráněné krajinné oblasti.

Mezi lidmi kolují také zvěsti, že armáda asanuje další části újezdu od případné nevybuchlé munice. Ministerstvo obrany ale úvahy o zmenšení či zrušení újezdu vyvrací. Neví nic ani o stezkách plánovaných napříč prostorem.
„O zrušení Vojenského újezdu Brdy se v žádném případě neuvažuje. Průběžně se provádí analýzy využitelnosti všech vojenských újezdů. Žádné rozhodnutí o zrušení u Brd, ani jiného újezdu nikdy nepadlo. Neexistuje ani žádné aktuální rozhodnutí o zmenšení plochy újezdu,“ reagoval Jan Pejšek z ministerstva obrany.

Někteří lidé také poukazovali na článek, který kdysi vyšel na armádním webu, kde se hovoří o čištění újezdů od munice. Zaujala je informace o připravované asanaci 1700 hektarů v Brdech. „Článek na www.army.cz je trochu zkreslující. Autor v něm smíchal dvě věci. Asanaci v místech, která armáda nechce a asanaci v Brdech. Těch 1700 hektarů byla plocha, kterou ženisté v Brdech čistili na jaře, když dělali pořádek v okolí kóty,“ doplnil Pejšek.

K otázce ohledně možného budování dalších cyklostezek v uzavřené části újezdu řekl Jan Pejšek, že ministerstvo obrany o jejich rozšíření neuvažuje. „Žádný takový plán není, a pokud někde existuje podobný materiál, nejde o verzi projednanou s resortem obrany. Stezka vedoucí přes kótu 718 je v tuto chvíli nesmysl,“ uzavřel Pejšek.

Autor: Karel Hutr

29.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 16 700 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách - chráněné bydlení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16700 kč, mzda max. 25500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pracovníci v sociálních službách - chráněné bydlení, Náplň práce: péče a podpora klientům s mentálním i kombinovaným postižením, nácvik jednoduchých denních činností a podpora soběstačnosti klientů, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím, vzdělávací a aktivizační činnosti, příprava a vedení činností klientů, vedení dokumentace a individuální plánování., Požadavky: akreditovaný kurz pracovníka v sociálních službách nebo odpovídající vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (kurz lze absolvovat až po nástupu do pracovního poměru), aktivní řidič - sk. B podmínkou, základní znalost práce s PC, samostatnost, dobré komunikační dovednosti, aktivita, flexibilita, kladný vztah k lidem se zdravotním postižením., Nabízíme: plný pracovní úvazek, místo výkonu práce Příčovy, denní 12hodinové směny dle plánu směn - včetně víkendů, nástup dle dohody, pracovní poměr zatím na dobu určitou (1 rok), v případě vzájemné spokojenosti možnost prodloužení, plat odpovídající nařízení vlády 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (od 16 700 Kč do 25 500 Kč dle dosažené praxe a pracovních výsledků)., Přihlášky do výběrového řízení prosím zasílejte na email: personalni@domov-nalzovice.cz. Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat: 1) profesní životopis, 2) motivační dopis (kde mmj. uveďte, proč se o nabízenou pozici ucházíte a co od ní očekáváte, jaké konkrétní zkušenosti, znalosti a dovednosti nám můžete nabídnout)., Nástup: od 1.6.2018 do 31.5.2019. Mzda: 16 700,- až 25 500,- Kč, Kontakt: Klosková Silvie Ing., e-mail: personalni@domov-nalzovice.cz, Místo výkonu práce: Nalžovický zámek, poskytovatel sociálních služeb- Příčovy, Příčovy č.p. 108, Sedlčany. Pracoviště: Nalžovický zámek, poskytovatel sociálních služeb- příčovy, 264 01 Sedlčany. Informace: Silvie Klosková, +420 318 864 122.

Obchod - Obchod Nákupčí 40 000 Kč

Nákupčí Auditoři pro záruční servis. Požadované vzdělání: bakalářské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: auditoři pro záruční servis, OC, Auditoři pro záruční servis posuzujtí záruční nároky podle záručních zásad. Komunikují s prodejci a správci služeb se sídlem v celé EMEA. Analyzují závady a jsou v těsné spolupráci s výrobou. Zajišťují správné nastavení produktu v záručním systému. Podporují a poskytují školení pracovníkům v terénu o systémech a nástrojích. Poskytují pravidelné přehledy pro svůj region nebo produkt., Požadujeme:, - vynikající počítačové dovednosti - zkušenosti s ERP systémem, - zkušenosti se strojírenskými nebo automobilovými motory, spalovacími motory, technologií BUS a hydraulikou, ..., - schopnost číst technické dokumentace a vydávat doporučení, - zkušenosti v B2B průmyslu, - zkušenosti s vedením lidí, - flexibilita cestování po celé Evropě, Zaměstnanecké výhody: závodní stravování, 5 týdnů dovolené, stravenky, Nástup: ihned. Mzda: 40 000,- Kč, Kontakt: Hříbalová Hana, e-mail: hana.hribalova@doosan.com, Místo výkonu práce: Doosan Infracore Europe, odštěpný závod, U Kodetky č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Pracoviště: Doosan infracore europe, odštěpný závod, U Kodetky, č.p. 1810, 263 01 Dobříš. Informace: Hana Hříbalová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 19 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: skladník/ce, Vaší každodenní náplní práce bude:, - Příjem a výdej materiálu a náhradních dílů tryskacích strojů, - Balení materiálu před expedicí, - Provádění inventury skladových zásob, - Každodenní obsluha jeřábu a vysokozdvižného vozíku, - Práce s PC (interní systém, MS office), Na tuto pozici budete potřebovat:, - Praxi na pozici skladníka, - Výhodou je mít platné zkoušky na vysokozdvižný vozík a jeřábnické zkoušky (V případě, že průkazy nevlastníte, rádi Vám je zajistíme.), - Šikovnost, zručnost a pracovitost, Co Vám naše společnost nabízí?, - Atraktivní mzdové ohodnocení a věrnostní odměny, - Motivující měsíční finanční bonus a placené přesčasy, - Příplatky za přesčas 25% přes týden ze základní mzdy, - Příplatky za přesčas 50% o víkendech ze základní mzdy, - Příplatky za práci o svátku 100%, - Příplatek za noční práci 15 Kč/odpracovaná noční směna, - Příplatek za odpolední práci 6 Kč/ odpracovaná směna, - Týden dovolené navíc (5 týdnů dovolené), - Závodní stravování přímo v areálu společnosti, - Dostupnost MHD, hlídané parkoviště v areálu společnosti, - Výhodný mobilní tarif nejen pro Vás, ale také pro vaše rodinné příslušníky, - Finanční příspěvky na penzijní/životní připojištění, sportovní či kulturní aktivity, firemní akce, večírky a další zajímavé benefity, V případě zájmu o volnou pracovní pozici nám zašlete Váš strukturovaný životopis. Pečlivě čteme každý zaslaný životopis a všem odpovídáme. , Zasláním životopisu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů pro účel výběrového řízení na pracovní pozici, o kterou se ucházíte a pouze po dobu trvání výběrového řízení., Zaměstnanecké výhody: týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, sportovní či kulturní aktivity a další benefity, Nástup od 1.6.2018. Mzda: 19 000,- Kč, Kontakt:Michaela Karlová Bc., tel.: 318 479 212 od 9:00 do 15:00 hod., e-mail: prace@wheelabratorgroup.com, Místo výkonu práce:Wheelabrator Czech s.r.o., Za Balonkou č.p. 269, Příbram I. Pracoviště: Wheelabrator czech s.r.o., Za Balonkou, č.p. 269, 261 01 Příbram 1. Informace: Karlová Michaela, +420 318 479 212.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 16 500 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Výroba lahůdek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: výroba lahůdek, Pomocná síla do výrobny lahůdek., Noční směna od 18:00 - 2:00 hod., Nástup možný ihned. Mzda: 16 500,- Kč, Kontakt: Marešová Monika, tel.: 739 855 007, e-mail: monikaamy@seznam.cz, Místo výkonu práce: Pekárny Vodička s.r.o. -Březové Hory, Mariánská č.p. 85, Příbram VI-Březové Hory. Pracoviště: Pekárny vodička s.r.o. -březové hory, Mariánská, č.p. 85, 261 01 Příbram 1. Informace: Monika Marešová, +420 739 855 007.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kolegy celníci lákají na sto tisíc

Ilustrační foto.

V Čenkově zahynul řidič elektrokoloběžky po střetu s nákladním autem

Havárie motorky půjde před soud. Chyběla helma, navíc byl alkohol

Střední Čechy - Nejenom zranění, ale ani trestnímu stíhání neunikl 28letý muž, kterého policisté podezřívají, že se na motocykl posadil pod vlivem alkoholu. Událost je pro berounské dopravní policisty aktuální dosud, byť se vše odehrálo už uprostřed prvního květnového víkendu.

Neschválený prodej zmrzliny hygienici okamžitě ukončili

Střední Čechy - Vyhovět zájmu spotřebitelů není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, pokud se poptávka týká nebaleného zboží potravinářského charakteru. 

Čeští stíhači si z mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2018 odnášejí 3. místo

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V uplynulých dnech skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Čáslavská základna se prestižního cvičení účastnila se 4 letouny JAS-39 Gripen, piloti během dvou týdnů absolvovali 47 letů a ve vzduchu strávili více než 54 hodin.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT