„Alespoň o nějakou pozitivní zprávu se s Vámi můžeme podělit. Obyvatelé Žežic se mezi sebou domluvili a dnes ráno nám přivezli občerstvení pro zdravotníky! Právě se rozděluje a ještě dnes poputuje zaměstnancům naší nemocnice. Mnohokrát děkujeme!“ vzkázala příbramská počátkem týdne příbramská nemocnice na svých sociálních sítích.

Tím se ale příval energie pro zdravotníky nezastavil. Později se přidalo třeba Divadlo Hogo Fogo z Drážkova, pivovar Březnice, který přivezl nealko pivo, EX PMS Sedlčany, skauti z Dobříše, kteří k dobrotám přidali i krásná přáníčka, jednotlivci jako například pan Libor nebo třeba Dorty od srdce.

„Minulý týden jsme do nemocnice odvezli dobroty od srdce. Nevím, kde skončily, dál než na recepci jsme se nedostali. Tak snad zlepšily den těm nejvytíženějším,“ napsala na facebookovou stránku nemocnice Markéta Pínová. Pokud chcete do nemocnice přivézt občerstvení pro zaměstnance, v ideálním případě zavolejte na telefonní číslo 318 641 109, případně ho můžete nechat na recepci.

„Podporují nás jednotlivci, rodiny nebo celé firmy. Nemůžeme vám garantovat, že se každý z vás dočká poděkování na Facebooku. Co ale garantovat můžeme je to, že si vaší pomoci nesmírně vážíme a že se podpora dostane těm, kteří si ji opravdu zaslouží,“ reaguje s vděkem nemocnice.

Podpora zvenčí končí primárně na odděleních, kde se pečuje o covid pozitivní pacienty, dále pak například v laboratořích, na akutním příjmu a dalších odděleních.