Ozbrojený a maskovaný lupič přepadl v neděli kolem třetí ráno obsluhu benzínové čerpací stanice Agip v Březnické ulici v Příbrami.
„Neznámý pachatel donutil jednoho z obsluhujících lehnout si na zem a po dalším požadoval peníze,“ popsala již třetí loupežné přepadení za minulý týden na Příbramsku mluvčí policie Lenka Pavlová. Pachateli vydala obsluhaasi 24 tisíc korunz tržby a lupič zmizel. Útočník prý držel v ruce stříbrnou pistoli, kterou naštěstí nepoužil.
„Maskovaný muž s kuklou přes obličej hrozil obsluze použitím střelné zbraně, kterou na ni mířil. Podle popisu byl pachatel ve věku kolem 25 let, štíhlé postavy, vysoký od 170 do 175 centimetrů. Oblečený byl do černého oděvu, rukavic a kukly. Zbraň měla být krátká a stříbrné barvy,“ upřesnila policistka Pavlová.
Na Příbramsku to je za minulý týden už třetí loupežné přepadení. První se stalo v pondělí na Sedlčansku, kde neznámý pachatel donutil dvě poštovní doručovatelky opustit dodávku s penězi a doporučenými zásilkami. S autem ujel a nechal ho stát nedaleko místa přepadení. Z vozu pak pachatel, který stále uniká před spravedlností, sebral asi 300 tisíc korun v hotovosti. Ženy vyvázly z přepadení bez zranění. Lupič jim ale při krádeži vozu nastříkal do obličeje slzný plyn.
Druhá loupež v pořadí se stala v Příbrami. Dva maskovaní muži v kuklách přišli do prodejny tabáku. Jeden z nich držel v ruce samonabíjecí pistoli černé barvy. Přepadený trafikant se snažil okamžitě prchnout ven. Před prodejnou přitom čekal třetí maskovaný muž. I tak se trafikantovi podařilo utéct, přestože jeden z útočníků mu měl přiložit pistoli k břichu. Muž se s pachateli se popral, než utekl ven. Reakce prodavače se zřejmě trojice zalekla, a tak s nepořízenou všichni utekli. Trafikant měl po rvačce s dvěma lupiči uvnitř prodejny odřeniny na předloktí ruky.
Na Příbramsku je to od začátku roku jižzhruba 25. loupežné přepadení.