Spolu s Da Moonem zahraje ještě příbramský Dj Šlapy a také host večera ukrajinský Dj a producent Marea Renga. Příbramský deník Dj Da Moona vyzpovídal před jeho vystoupením v Příbrami.

V sobotu se premiérově představíte v Příbrami. S jakými pocity jedete hrát do tohoto města?

Na moje první hraní v Příbrami už se moc těším. I přesto, že je to má premiéra v tomto městě, tak tamní publikum, respektive jeho zdravé klubové jádro, znám a je se určitě na co těšit.

Vaše klubová noc vznikla ve spolupráci s místním DJ Šlapym. Proč zrovna s ním?

Ačkoli se naše hudební směry dosti liší, tak jsme si řekli, že je na čase přinést do Příbrami trochu svěžesti a neřešit hudební a jiné škatulkování. Chceme udělat pěkný večer a nabídnout své hudební kousky tak, jak je od nás známo. Slovo dalo slovo a Šlapy je pro mě především fajn člověk, tak proč neudělat něco trochu jinak.

Slyšel jsem vás před několika měsíci na akci Kačeři. Hrál jste tam spolu se saxofonistou Jakubem Ročňákem. Pokračuje ještě vaše spolupráce?

Bylo to velice příjemné vystoupení a po několika různých spolupracích s dalšími živými hudebníky opět zajímavé zpestření. Naše společné hraní bylo na Kačerech exkluzivní a také premiérové. Nějaké další společnou spolupráci zatím neplánujeme.

Skládáte si svoji vlastní tvorbu nebo jste DJ, který raději kombinuje tracky jiných umělců?

Jelikož se považuji za velkého sběratele nové hudby, pak tím pádem miluji předávat tyto skvosty dále lidem. Jako producent si některé skladby upravuji k obrazu svému a skládám hudbu zatím jen pro sebe. Zatím je čas vyjít s něčím ven. Rád mám věci dotažené do konce a tvorba hudby se nesmí uspěchat. Učíme se celý život.

Co pro vás znamená zkratka DJ. A myslíte, že všichni, kdo toto označení používají, na něj mají právo?

DJ je především člověk, který by měl bavit lidi. Ale do určité míry to tak beru. Je to také člověk vyjadřující svůj názor, své myšlenky, které předává právě prostřednictvím reprodukované hudby. Nejsem ale v postavení, kdy bych mohl udávat a specifikovat, kdo je a není Dj. Jen pro zajímavost. V České republice je skoro na čtyři tisíce Djs. To je dosti vysoké číslo. Říká se o nás, že jsme zemí muzikantskou a spousty umělců jsou toho důkazem. Stále nám však chybí expanze české produkce do zahraničí. Je třeba na všem usilovně pracovat a především si navzájem pomáhat. Hudba by nás měla spojovat, tak se toho držme!

Máte svůj hudební sen?

Žiji si svůj vlastní hudební sen!

Na co se mohou lidé v sobotu těšit?

Na mladého a nadějného producenta a DJe z Ukrajiny – Marea Renga. Pak na mou maličkost a domácího Šlapyho. Nejen po hudební stránce se je na co těšit. Tak zahoďte předsudky a přijďte se bavit.