„Oba přístroje neinvazivním způsobem dokážou lokalizovat podkožní cévy i těch nejmenších pacientů až do hloubky 10 milimetrů. Díky tomu má personál naprosto přesné informace o umístění, velikosti a stavu žilek a jednoduše pak zvolí tu nejvhodnější pro daný zákrok – odběr krve, aplikaci léku, apod. Ve svém důsledku přístroje výrazně zkracují a zpřesňují potřebné zákroky a zcela minimalizují dobu traumatizace dětí,“ prozradil lékař dětského oddělení Petr Šafránek.

Stefan Gerling se narodil 23. srpna 2020 v Příbrami. Vážil 4,05 kg. Doma v Slavkově u Brna syna přivítali maminka Natália, tatínek Tomáš a sestra Alexandra.
FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Jeden z přístrojů bude umístěn na novorozeneckém oddělení a druhý na lůžkové jednotce dětské JIP Oblastní nemocnice Příbram. Budou využívané především při zavádění intravenózních vstupů u novorozenců, kojenců a batolat, při zkolabovaným krevních řečištích u těchto dětí.

Ze zahájení školního roku 2020/2021 v Základní škole Jiráskovy sady v Příbrami.
Do lavic v Příbrami zasedlo na 400 prvňáků. Učitelé se obávají distanční výuky

Díky zobrazení cév je přístroj využíván i u obézních nebo patózních dětí, u kterých neprosvítají žilky na kůži pro množství podkožního tuku. „Doposud jsme se spoléhali na zkušenosti sester, nicméně občas se ty žíly hledají těžko a navíc je to zbytečný stres pro toho malého pacienta,“ dodal Petr Šafránek.