Místní kolo této mezinárodní vědomostní soutěže o lesích, lesnictví a přírodě pro ně v Jincích zorganizovali v úterý 23. ledna lesní pedagogové Vojenských lesů a statků (VLS).
První kolo soutěže otestovalo děti a studenty na divizi VLS Hořovice v Jincích a startovalo od 9 do 12 hodin.

Soutěží se ve tříčlenných týmech a s ohledem na možný postup do mezinárodního kola se očekává, že všichni soutěžící ovládají anglický jazyk. Soutěžící jsou rozdělení do dvou věkových kategorií. Mladší pocházejí z šestých až devátých tříd, starší kategorie je určena středoškolákům do 19 let.

Vítězný tým z každého místního kola postupuje do regionálního kola, odkud má v případě výhry možnost se dostat až do národního finále. To proběhne tradičně v Kostelci nad Černými lesy, v prostorách náležících Fakultě lesnické a dřevařské, ta náleží k České zemědělské univerzitě v Praze.

Jako první čekal na děti písemný test, který byl složen z dvaceti otázek z oblasti přírody, lesů a lesnictví. Po testu následovala poznávačka, ve které děti určovaly dvacet položek z oblasti rostlin, savců, hornin a lesnických pomůcek. Po poznávačce organizátoři vyhodnotili výsledky a došlo na vyhlášení vítězů.

Mladší kategorii ovládlo družstvo z Gymnázia J. Barranda Beroun ve složení Irena Gregůrková, Natálie Drhličková a Anastázie Kubásková, druhé místo obsadili žáci ZŠ Zaječov a třetí místo opět žáci Gymnázia J. Barranda Beroun. Jinak tomu nebylo ani v kategorii starších, kdy vítězové byli opět z Gymnázia J. Barranda Beroun, tentokrát ve složení Adéla Valterová, Matěj Holub a Marie Gregůrková, druhé a třetí místo obsadili studenti SLŠ Křivoklát.