Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti z příbramského Klubíčka 
a jeslí dostaly jako dárek chodítko

Příbram – Děti z Mateřské školy Klubíčko a z Městských jeslí v ulici Bratří Čapků se mohou těšit z nového dárku. Dostaly takzvané chodítko Walkodile a předškoláčci si jej vyzkoušely na procházce. Walkodile je název projektu, jehož cílem je zvýšit bezpečnost předškolních dětí v silničním provozu a zároveň usnadnit učitelům jejich práci s dětmi. Zvláště rizikovou skupinou jsou děti do 8 let věku. Děti totiž uvažují jinak než dospělí a nedokážou správně odhadnout rychlost či vzdálenost přijíždějícího vozidla nebo předvídat jiné nebezpečí.

14.11.2013
SDÍLEJ:

Děti dostaly chodítko.Foto: archiv města

Dárek předal dětem starosta Příbrami Pavel Pikrt spolu s vedoucí odboru školství Leou Enenkelovou a zástupcem společnosti Business Affairs Pavlem Fischerem. Ten uvedl, že mateřské školy a jiná výchovně vzdělávací zařízení, která bezpečnostní pomůcku Walkodile používají, ji nejvíce oceňují při svých procházkách a výletech.

„Tento systém totiž zabraňuje dětem nečekaně vstoupit do vozovky a eliminuje tak riziko vzniku případného úrazu či nehody. Děti i učitelé na sobě mají zároveň reflexní prvky, které výrazně zvyšují jejich viditelnost na silnici či na chodníku," vysvětlil Pavel Fischer. Projekt Walkodile pochází z Velké Británie a v České republice je realizován v mnoha městech. Zpětné vazby z mateřských škol, které se do projektu zapojily, jsou velmi pozitivní, což dokazují nejen jejich písemná vyjádření, ale taktéž názory odborníků.

A na kolik pořízení těchto bezpečnostních prvků vyšlo? „Na nákup těchto praktických pomůcek město ze svého rozpočtu uvolnilo bezmála 47 tisíc korun. Tato bezpečnostní zařízení dokážou sloužit učitelkám v jedné školce až 24 dětí a pokud se jejich služby osvědčí, zvážíme možnosti nákupu i pro ostatní školky ve městě. Vnímáme nákup jako investici do bezpečnosti dětí, v zahraničí je to velmi populární a ostatní školky si to také pochvalují," uvedl starosta Pavel Pikrt.

Jedním z hlavních důvodů realizace tohoto projektu je podle radních zvyšující se hustota dopravy ve městě a s ní spojená rizika úrazů, nízká praktická zkušenost s ovládáním zásad BESIP dětmi předškolního věku a v neposlední řadě vysoká míra stresu, které jsou učitelé a vychovatelé pečující o malé děti vystaveni při vycházkách mimo areál školního zařízení.

Autor: Redakce

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení