První děti skupinu navštíví už ve čtvrtek 10. května ráno. „ V současné době máme přihlášených sedm dětí ve věku od jednoho roku až do pěti let,“ říká vedoucí personálního a právního odboru Petra Vavrošová, která je společně s hlavní zdravotní sestrou Ivanou Králíčkovu i spoluautorkou nápadu dětskou skupinu v nemocnici zřídit.

Skupina sídlí v budově J a v přilehlé zahradě v prvním nemocničním areálu a je určená děti od 1 roku až do zahájení povinné školní docházky. Provozní doba je každý pracovní den od 6 do 18 hodin. „Hlavní nápor dětí čekáme až v září, protože začínáme trochu netradičně v květnu a doufáme, že se informace o existenci dětské skupiny rozšíří jak mezi naše zaměstnance tak i příbramskou veřejnost,“ doufá Petra Vavrošová.

Vznik dětské skupiny přivítal i ředitel nemocnice Stanislav Holobrada. „Chceme tak vyjít vstříc našim zaměstnankyním, které se tak rychle ji budou moci vrátit do pracovního poměru a tím na trochu pomohou snížit to napjetí na trhu práce,“ řekl při otevření skupiny ředitel příbramské nemocnice.