To vzniklo teprve letos na jaře. Před několika dny si v noci na hřišti ale „pohrál“ nezvaný návštěvník. Odmontoval a odcizil několik herních prvků.

„Během té noci se z hřiště ztratila skluzavka, dvě houpačky, ale to vše mu bylo asi málo, a tak odcizil hračky i na písek, které tam děti měly úhledně složené,“ sdělila smutně starostka Hvožďan Markéta Balková.

Hřiště postavila obec za značné pomoci místních občanů s jediným cílem, totiž aby děti měly své zázemí a mohly si bezpečně hrát. Obec vzala určitou částku peněz a nakoupila prvky, na kterých se lidé společně domluvili. Lidé poté vlastním přičiněním dali celé hřiště do kupy.

„Není to tak dlouho, co jsme hřiště předali dětem. Nikdy by mě nenapadlo, že za tak krátkou dobu někdo hřiště rozkrade,“ konstatovala Markéta Balková.

Celou záležitost předala obec policii a ta se případem zabývá. Vzniklá škoda je asi 5000 korun, ale místním nejde ani tak o finanční ztrátu. Problém vidí z jiného pohledu.

„Smutné na tom je totiž to, že může někoho těšit, když okrade děti jenom proto, aby třeba udělal radost svému dítěti,“ dodala Markéta Balková.