Dobříští radní se zasloužili o rekontrukci poničených překážek. Po dobré zkušenosti se sdružením D Fight se s nimi zapojili do oprav a postarali se o vznik nové vnější tváře parku. Minulý víkend 25. června ve skateparku proběhl graffiti jam s názvem Skatepark fight, na kterém se sešlo několik lokálních i přespolních novodobých malířů. Jejich úkolem bylo zkrášlit nově vzniklé palety.

Renovace parku tak byla úspěšně zakončena a teď už jsou na řadě závody. „Když jsme minulý rok pořádali v dobříškém skate parku první závody Bike Fight 2010, věděli jsme, že pro nadchazející sezonu bude renovace překážek nutná. S městem jsme byli předběžně domluveni, chtěli jsme však změnit i vnější tvar parku,“ přiblížil Deníku jeden z členů D Fight Michal Křivánek.

Dnes, 2. července, totiž v parku proběhne první kvalifikace závodu ve freestyle BMX, Bike fight 2011. Čerstvě nanesené graffiti tak budou svědkem souboje létajících kol. K vidění budou nejen klání závodníků, ale také exhibice jezdce Tomáše Randy. Poslouchat se bude hudba od berounského Dj Klooneyho a lokálního Dj Liquida a nebude chybět ani D Fight bar.

V zářijovém finále se tak utká 15 nejlepších z obou kvalifikací. Tento závod bude zároveň symbolickým zakončením sezony, a proto proběhne ve velkém stylu. Ve skateparku opět vyroste pódium a představí se místní i známější kapely různých stylů a žánrů. Organizátoři zatím nechtějí prozradit hlavní hvězdy, ale po BPM a Prago Union slibují další skvělý zážitek.