„Prakticky přes noc jsem zůstala doma, protože jsem musela salón zavřít a děti zůstaly doma, protože byly zavřené školy i školky. Naštěstí jsem měla nějaké prostředky našetřené a tak to nebyla až taková rána,“ řekla Šárka Klímová s tím, že do vyhlášení nouzového stavu si neuměla představit, že by prakticky ze dne na den přišla o práci.

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Pobyt doma s dětmi a psem v panelákovém bytě prý snášela celkem dobře. „S třemi dětmi se zkrátka nenudíte, spíš naopak, ale ponorková nemoc nám nehrozila. Na několik dní jsme odjeli na chatu k Vltavě. Tam byly děti na vzduchu a já si odpočinula,“ přiblížila období omezeného pohybu.

Nyní je také v jednom kole. Salón už má opět otevřený a zákaznice se doslova jen hrnuly. Přeci jen dvouměsíční absence na nich prý byla znát. Ovšem po návratu do zaměstnání zase řeší komplikace v podobě stále zavřeného prvního stupně základních škol.

„Nejstarší dceru tak hlídají moji rodiče nebo občas moje sestra, která má také dvě děti, takže si hrají spolu. Dvě mladší děti už zase chodí do školky, ale někdy je všechny tři nechám u prarodičů, aby jim nebylo líto, že jsou rozdělené. Za ty dva měsíce si docela zvykly být spolu,“ dodala.

Pandemie jí prý ukázala, jak rychle mohou nastat v životě poměrně zásadní změny, ale na druhou stranu se i ty dají řešit. „Jsem ráda, že mi v tomto období pomohla i rodina, najednou jsme všichni na sebe měli víc času, což se ukázalo, že je dobře,“ hodnotí uplynulé týdny s úsměvem Šárka Klímová.

Koronavirová krize ukázala nové české hrdiny - zdravotníky, lékárníky, řidiče autobusů, prodavačky, pošťačky a další profese. Všichni zaslouží obdiv a poděkování. Deník je představuje v seriálu. Další příběhy hrdinů čtěte ZDE.