To patří k jedněm z nejvíce oceňovaných na přehlídkách mladých a experimentálních divadel. Jejich poetika je nevtíravá a rozhodně se jedná o představení, která je možná označit nálepkou „Pro náročného diváka".

V Památníku Vojna Lešetice se odehrají ve středu 16. listopadu dvě představení. Od 19 hodin diváci zhlédnou scénickou koláž z příběhů žen, vězněných komunistickým režimem pod názvem Těším se, že mi brzy napíšeš…

Od 20:30 je připraven dramatický text Pocit nočního vlaku od Radka Malého, který byl v roce 2006 oceněn čestným uznáním v soutěži Alfreda Radoka a Cenou Českého rozhlasu 3 Vltava.

Druhý festivalový den už proběhne na Gymnáziu pod Svatou Horou v Příbrami. Od 19 hodin zhlédnou diváci karlovarské pověsti podle knihy Zdeňka Šmída Strašidla a krásné panny.

Od půl deváté večer se návštěvníci mohou těšit na scénické čtení z knihy My zvířata, románový debut Justina Torres. Jeho kniha není nijak rozsáhlá, ale co chybí na délce, to dohání autor intenzitou, jeho věty jsou vycizelované, zahuštěné a úsporné. Příběh vypráví o dětství a rané pubertě tří bratrů z poněkud dysfunkční rodiny. Vyprávění sleduje především osud nejmladšího chlapce a kromě jímavého líčení dětského světa a bezmála sociologické sondy do prostředí chudého amerického předměstí se zaměřuje především na dětské a adolescentní hledání vlastní sexuality.

Rezervace nutná: bilekt@gshpb.cz