Už ve středu ale čeká návštěvníky premiéra detektivní hry z pera Agathy Christie.

Dramaturgyně Kateřina Fixová s Pavlínou Schejbalovou představily dramaturgický plán, který se připravuje na celý kalendářní rok a neřídí se divadelní sezónou.

„Na rok 2010 připravujeme čtyři inscenace na Velkou scénu a dvě na Malou scénu. Takovým vyvrcholením oslav padesáti let divadla bude představení hry d´Artagnan. Jedná se o moderní zpracování, což ale neznamená, že by byl děj přesunut do jiné historické doby. Bude to každopádně velice finančně náročné, nebude to laciný titul,“ přiblížila plány do budoucna Kateřina Fixová.

Jednou z dalších premiér bude i benefiční představení Zlomatka věnované Mileně Kleinerové, která nedávno také oslavila své životní jubileum a pro kterou bude hra velkou hereckou příležitostí.

„Zatím nevíme, jak na tom bude divadlo se svým rozpočtem, takže jenom doufáme, že se nám podaří tento dramaturgický plán naplnit,“ řekla Anna Čiperová z vedení příbramského divadla.

Divadlo zavádí na další rok i novou předplatitelskou skupinu. Ta bude vhodná pro ty, kteří nejraději navštěvují hry v obsazení příbramských herců.

„Tento rok mělo divadlo v Příbrami 670 předplatitelů, jak to bude příští rok, se kvůli celkové ekonomické situaci dá jen velmi těžko odhadnout,“ řekl ředitel divadla Petr Bednář.

Premiéra hry, kterou zhlédnou diváci v Příbrami dnes, se jmenuje Korunní svědek a jedná se o inscenaci příběhu od spisovatelky Agathy Christie.

„Autorka dokázala vystihnout geniální zápletku. Sama o sobě je to velice těžká látka ke zpracování. Jde totiž o konverzační hru, kterou diváci v dnešní době už nemají šanci často spatřit. Nejde tolik o vizuální stránku jako o dialogy. Byla to dřina, ale s Janem Novákem a Zbyškem Kalinou, kteří obsadili hlavní role, byla radost pracovat. Vzájemně si rozumějí a není třeba je příliš režírovat,“ vysvětlil režisér hry Jiří Fréhár.