„Sál se zhruba čtyřmi sty místy je připravený nejen pro promítání, ale také na konference, přednášky, prezentace nebo koncerty,“ připomněl vedoucí kina Petr Rybka. Ceník pronájmu nyní připravuje obchodní oddělení divadla.
Kino zkoušelo využívat sál k nočnímu promítání hororů, k promítání dokumentárních filmů, pořádalo program zaměřený na seniory. „Zájem Příbramáků však byl malý, na filmy přicházeli dva tři lidé. Přitom je provoz kina ekonomicky náročný,“ dodal Petr Rybka.
Z tohoto důvodu také kino zavedlo režim, kdy pro méně než deset diváků film nepromítá. „Divácky méně zajímavé filmy promítáme jen od 20 hodin. Trháky, jako byl Harry Potter nebo je český film Václav, budeme promítat i od půl šesté odpoledne,“ popsal vedoucí kina.
V kině nadále funguje filmový klub. „Filmy filmového klubu jsou pro diváky zajímavé, o členství v klubu ale zatím příliš velký zájem není,“ uzavřel Petr Rybka. Roční členství stojí sto korun a divákům nabízí slevu ze vstupného na klubové filmy.
Členství v klubu bude také vstupenkou například na přehlídku filmů, kterou kino chystá s francouzským a švédským velvyslanectvím. Rybka předpokládá, že by se přehlídka měla uskutečnit v první polovině roku 2008.
„Velký zájem je naopak o promítání dětských filmů. Na víkendová odpolední promítání pohádek přichází v průměru 150 diváků. Na promítání Krtečka přišlo dokonce téměř třista lidí,“ sdělil vedoucí kina.
Příbramské kino se začalo rekonstruovat poté, co se na jaře 2006 propadla promítací kabina. Stav kina byl dokonce tak špatný, že hrozilo, že Kinotechnika příbramskému kinu další promítání nepovolí. Proto se při řešení havarijního stavu v kině vedení příbramské radnice rozhodlo zařízení modernizovat. Původní analogová zařízení byla nahrazena kvalitnější a moderní digitální audio a videotechnikou, sál se dočkal akustických i protipožárních úprav a původní sedačky byly vyměněny za nové.