Už tuto neděli se děti v divadle a jeho blízkém okolí dočkají her, hudebních představení, soutěží a dalšího bohatého programu. Akce s názvem Divadlo patří dětem je pořádána již od roku 2007. Na jeden den se za symbolické vstupné zpřístupní všechny prostory příbramského divadla.

Organizátoři připraví bohatý program, který bude bavit malé ratolesti, ale i jejich rodiče. „Tato událost je velmi oblíbená a vždy se setká s pozitivními ohlasy. Najdou se také negativní hlasy, ale to je evergreen místních kulturních akcí,“ řekla mluvčí divadla Anna Čiperová

Program začne již v 9 hodin ráno a konec je naplánován na 18 hodin. Jako první je připravena pohádka pro nejmenší s názvem Jak Trautenberk dělal Krakonošovi ducha. Toto představení se odehraje na Velké scéně. Ve stejný čas je nachystáno vystoupení příbramských mažoretek a aerobic týmu.
V přednáškovém sále bude dětem představována jedna z nejznámějších pohádek - Krteček. Celý den poběží pásma pohádek o této postavičce, která proslavila naši zemi na celém světě.

Organizátoři připravili pro ratolesti také soutěže s klauny, kde budou děti hrát o svoji odměnu. „Snažili jsme se zajistit co nejpestřejší program. Tím, že se akce koná již popáté, máme určité věci ověřené, ale snažíme se také program obohacovat a rozšiřovat,“ dodala Anna Čiperová.

Návštěvníci akce si mohou také nazdobit nehty nebo si odnést domu třpytkové tetování. Ve foyer Divadla Antonína Dvořáka budou herní konzole a stánek Šikovné ruce.

O hudební vložku se postará kapela 5 Angles, která vystoupí v estrádním sále. Na venkovním podiu poté svoje umění představí kapela New „Pauza“, Cirkus Hulata a Alexxia.

Celý den zpetří ukázky dělostřelecké techniky a ručních zbraní 13. dělostřelecké brigády Jince. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet také spolupráci s hasiči a uvidí seskok parašutistů.

Kvůli bezpečnosti budou v době akce od 7 do 19 hodin uzavřeny ulice Politických vězňů v úseku mezi ul. Tylova a A. Dvořáka, ulice A. Dvořáka mezi ul. Politických vězňů a Legionářů, ulice Legionářů mezi ul. A. Dvořáka a Osvobození, ulice Tylova mezi ul. Osvobození a Politických vězňů.