Začátky nebyly lehké, ale vše se zvládlo. Poté přišel na řadu dlouho očekávaný konkurz. „Konečný výsledek předčil naše očekávání a my jsme se už po prvním kole konkurzu mohly radovat z počtu členek SCE, který značně narostl. Po druhém výběrovém kole jsme domů odcházely s ještě většími úsměvy na tvářích, protože stoh vyplněných vstupních formulářů znamenal velký počet nových SCE hvězd," uvedla jedna z členek týmu Gabriela Mašiková.
Po pár trénincích, teambuildingu a vzájemném představování přešly dívky k učení základů, které by měla každá pro začátek perfektně ovládat. Nové členky opravdu překvapily a základní tréninky trvaly kratší dobu, než bylo plánováno, zbyl čas i na zlepšování fyzické kondice.

Čas stále utíkal a květnové Mistrovství cheerleadingu 2012 se pomalu ale jistě blížilo. Vzhledem k tomu, že se některé týmy na soutěž připravovaly již od podzimu minulého roku, byl nejvyšší čas se finálně rozhodnout, v jakých soutěžních kategoriích bude tým bojovat o titul mistryň.
Holky se rozhodly soutěžit v tanečních kategoriích styl hip hop a dvě členky SCE v individuálních kategoriích.

„Měly jsme tedy dost práce a málo času, a tak jsme do všech tréninků musely vložit maximum energie. To nám nedělalo absolutně žádné problémy, ba naopak. Přinášelo nám to radost ze společných chvil. Ale jak tomu tak bývá, když je už všechno perfektní bez jediné chybičky, něco se pokazí a do cesty padne překážka," přiblížila tréninkový proces Markéta Matějíčková.

Nepříjemná událost v podobě zranění potkala také jednu dívku ze soutěžní sestavy SCE a to těsně před soutěží. Na poslední chvíli se hledala vhodná alternativa, jak pozměnit prvky v sestavě, aby je zvládla i se svým zraněním. A povedlo se. Netrvalo dlouho a dívky už opět pilovaly ty nejmenší detaily, aby soutěžní sestava vypadala naprosto dokonale. Pak už nadešel jejich velký den!

Soutěžící si užívaly každého společného okamžiku. Večer přišel jejich čas a dívky nastoupily na soutěžní plochu odhodlané ukázat to nejlepší.
Díky skvělé podpoře nesoutěžících členek týmu a ostatních fanoušků hala doslova hučela. Po zaznění konečného pokřiku vybuchla hala obrovským aplausem.

Když se na konci celého dne přešlo k vyhlašování výsledků soutěžní kategorie, ve které Příbramačky soutěžily, v jejich hlavách se přemítaly všechny okamžiky od začátku až po chvíli, kdy soutěžní plocha patřila jen jim.

„Držely jsme se v kroužku za ruce a jedna druhé jsme pevně tiskly dlaně. Když Shine Cheer Elite nezaznělo do vyhlášení čtvrtého místa, věděly jsme, že s námi domů odjede i nějaký krásný kov. Naše nebylo ani místo druhé a v ten moment se v očích některých z nás objevily slzy a všechny jsme věděly, že ten zlatý pohár patří nám," popsala chvíle vítězství Gabriela Mašiková.

Speciální poděkování patří Markétě Matějíčkové, která vymyslela celou choreografii a celému týmu za pevné nervy, tvrdou práci a celkový přístup