Dojde ale i na leccos dalšího. Pocity šoférů, jimž v žilách kromě krve koluje ještě něco navíc, umožní zažít brýle virtuální reality, které dokážou simulovat intoxikaci návykovými látkami. Především jde však o to mladé řidiče ve věku do 24 let – ty, kteří jsou držiteli platného řidičského oprávnění, ale s řízením zatím mnoho zkušeností nemají – připravit na situace, s jakými se v silničním provozu mohou setkat. Zkušenost ukazuje, že ti nejčastěji bourají (a někdy bohužel i umírají) v důsledku nepřiměřené rychlosti, ztráty kontroly nad vozidlem či nepozornosti.

Hlavní tváří kampaně na podporu dárcovství krve s názvem „Hrdina je v každém z nás“ se stal známý fotbalista Jan Koller.
Ty jsi hrdina - a ty jím budeš, vzkáže fotbalista Koller dárcům krve

Zúčastnit se školení řidičských dovedností mohou zájemci zdarma. Odnesou si rady, které by jim měly pomoci k tomu, aby se stali lepšími šoféry. Vedle jízdy za simulace vlivu návykových látek či testování reakční doby účastníky čekají lekce ovládání vozidla včetně zvládnutí smyku, ukázky správně zvládnuté jízdy v krizových situacích, ale i pár technických rad.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Účastníci se musí předem registrovat, a to prostřednictvím formuláře na internetové adrese forddsfl.cz. Lekce jsou půldenní, a tak je možné vybírat ze čtyř termínů: v sobotu i v neděli vždy dopoledne nebo odpoledne. Počet míst je však omezený.