Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do křesla starosty v Dobříši se vrací Stanislav Vacek

Dobříš – Rozhodnuto. Do křesla starosty Dobříše se vrací Stanislav Vacek (STAN). Do funkce byl zvolen po Jaroslavu Melšovi (ODS). Stalo se tak na čtvrtečním ustavujícím zastupitelstvu včetně volby radních a slibu zastupitelů. Emotivní a napínavé zasedání si nenechaly ujít dvě stovky obyvatel.

8.11.2014 1
SDÍLEJ:

Volba starosty v Dobříši se prvně v historii konala v konírně dobříšského zámku, přišly dvě stovky lidí. Bývalý starosta Jaroslav Melša (ODS) předává "žezlo" Stanislavu Vackovi (STAN).Foto: Jiří Kubík

Volba starosty Dobříše se poprvé v historii uskutečnila v konírně v dobříšském zámku.

Z jednadvaceti nově zvolených zastupitelů chyběl jen jediný, a to ředitel Gymnázia Karla Čapka Jiří Kastner (ČSSD), který se řádně omluvil kvůli inspekci ve škole.

V úvodu jednání řídil odcházející starosta Jaroslav Melša, který odcházel z funkce po osmi letech. Poděkoval za práci bývalým zastupitelům i úředníkům radnice.

V emotivním projevu několikrát zdůraznil, že ODS vyhrála v Dobříši volby a on že dostal nejvíce preferenčních hlasů.
Opomněl ale připomenout, že voliči v Dobříši připravili jednadvacetičlenné zastupitelstvo o dva mandáty pro ODS, tudíž jich tu zůstalo už jen pět. A také nebral v potaz skutečnost, že v povolebních vyjednáváních se mu nepodařilo získat žádné koaliční partnery. Čili v klíčových hlasováních zůstal se svými čtyřmi kolegy z ODS osamocen, jak již ve vyjednávacím období vyplývalo z vyjádření zastupitele Stanislava Holobrady, lídra dobříšské ČSSD: „V Dobříši vládne neshoda mezi ČSSD a ODS. Programy se moc neliší, ale spíš názory, jak věci dělat jinak. Vedeme hovory s TOP 09, známe se a nepočítáme s tím, že by ODS vedla radnici."

Nově zvolený starosta Stanislav Vacek vystoupil podle účastníků aktu naopak velmi pokorně. Slíbil, že naváže na svoji práci z předchozích let, kdy byl osm let starostou a pět a půl roku místostarostou. Prohlásil, že jako rodilý Dobříšák udělá vše pro to, aby se jeho městu a jeho spoluobčanům vedlo dobře.

Dojde konečně na chátrající kino?

Dlouho neřešeným problémem v Dobříši je například chátrající budova kina. S tímto tématem se na redakci Příbramského deníku obrátil před nedávnem Miroslav Procházka z Okrašlovacího spolku města Dobříš. „Měl jsem možnost podívat se do rozpadající se budovy kina s okrašlovacím spolkem. Našel jsem jen ztuchlotinu a hnilobu. Místnost, kde bývala technika, a jistě ne levná, je prázdná. Komu byla prodána a kdo to odsouhlasil?…" ptá se mimo jiné Miroslav Procházka, jenž ve svém vyjádření naráží na laxní přístup dobříšské ODS v minulých letech.

V Dobříši je několik objektů, které by zasloužily pozornost. Kromě kina totiž chátrá sportovní hala, uzavřený je i zimní stadion.

Protože se odcházející starosta Melša k problematice nevyjádřil, oslovili jsme nově zvoleného starostu Stanislava Vacka, jak se chce radnice k problematice městského majetku postavit.

„Záměrem nového vedení města je, mimo jiné, výrazně zlepšit péči o majetek města. Město se musí chovat jako řádný hospodář a nesmí opomíjet svůj majetek, kterým je mimo kina také uzavřený zimní stadion, chátrající sportovní hala a další. Pokud jde konkrétně o budovu kina, plánujeme v první řadě zabránit jejímu dalšímu chátrání. To znamená především zajištění budovy proti neoprávněnému vstupu, oprava střechy a zabránění zatékání a další nezbytné zabezpečovací práce. Pro budovu kina plánujeme další využití zejména pro potřeby kultury. Před realizací jakéhokoliv projektu rekonstrukce bude mít pochopitelně možnost se k naším záměrům vyjádřit i dobříšská veřejnost. Projekt chceme přizpůsobit v prvé řadě potřebám občanů města," plánuje starosta Vacek.

Jak dopadlo ustavující zasedání zastupitelů v Dobříši?Místostarostkou Dobříš se stala Petra Neubergerová (TOP 09) a místostarostou Stanislav Holobrada (ČSSD). Za členy rady města byli zvoleni Radek Vystyd (TOP 09), Tomáš Hadžega (ČSSD), Radek Řechka (TOP 09) a Markéta Čermáková (ANO 2011). Oba místostarostové budou na radnici působit jako neuvolnění. 

Autor: Markéta Lišková

8.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení