„Festival se poprvé uskutečnil v roce 2003, víceméně náhodou. Od té doby se prostředí lesního divadla Skalka stalo natolik návykové, že i přes několikeré snahy s tím přestat prostě nejde," uvádí pořadatel festivalu Pavel Kříž. Proč se tři roky festival nekonal? „Organizace je velmi náročná, zvlášť, když není dost lidí, kteří by se jí ujali," říká Pavel Kříž.

V minulých letech se na festivalu představili například Lenka Dusilová, The Plastic people of The Universe, Krausberry, Už jsme doma, Květy, Zapaska /ukr/ a další.

Festival se koná díky nemalé podpoře města Příbram, obce Podlesí a několika obětavých přátel. „Pivo na festivalu bude z lokálního Pivovaru Podlesí, káva z příbramské Kaférny a zákusky od děvčat z Upekla," zve příznivce pořadatel hudební akce, které snad třináctka v datu přinese do budoucna štěstí.

Kdo letos na festivalu vystoupí:
Stroy: Headliner festivalu a hlavní důvod, proč se festival po tříleté pauze vrací na festivalovou mapu.
Kittchen: Sólový projekt Jakuba Königa, muzikanta, textaře, blogera a autora komiksů v jedné osobě.
Biorchestr: Tříčlenné duo, v němž hrají, zpívají a skládají Aleš Pilgr, Jana Pilgrová a Tomáš Jenček.
Uninvited: Někdo by řekl post-rock, někdo stoner rock, další progressive rock a všichni by měli pravdu.
Vrch: Živoucí legenda příbramské alternativní scény a nedílná součást Tramtamtýdamtůdá festu. Skupina Vrch nahrála na sklonku minulého roku po delší době nové CD Hory, které bude pokřtěno 3. 9. 2016 v galerii 20Gé v Ostrově u Tochovic.

Festival Tramtamtýdamtůdá se tak stane jediným vystoupením Vrchu před oficiálním křtem. Zazní nové písně? Nechme se překvapit.
TeaJazzTrio: …neboli Ladislav Muláček, Viktor Jerman a Barbora Fremrová. Trojice muzikantů, jež spojil osud a příbramská ZUŠka.