VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do přípravné třídy v Příbrami začne chodit dvanáct dětí

Příbram – Je moje dítě zralé pro vstup do 1. třídy? Jak zvládne naše ratolest přestup mezi mateřskou a základní školou? Jak pracovat s předškolákem? Co všechno by měly děti umět, než se vydají do školy? Co mám dělat, když má odklad školní docházky? Na všechny tyto otázky poskytne starostlivým rodičům budoucích prvňáčků odpovědi přípravná školní třída, která v Příbrami startuje 1. září.

23.7.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník


„Na začátku června jsme obdrželi od odboru školství, kultury a sportu Středočeského kraje souhlas se zřízením této přípravné třídy a to při Základní škole Bratří Čapků. O zařazení do přípravky ve školním roce 2015/2016 projevili zájem rodiče dvanácti žáků," uvedl v souvislosti s historicky první přípravnou třídou ve městě Příbrami jeho místostarosta Václav Švenda s tím, že pro otevření třídy je dle Školského zákona minimální počet žáků 10.

Projekt se přitom začal připravovat již za minulého vedení města. „Za to, že se dobrá věc nakonec podařila, patří velký dík právě zastupiteli. Juraji Molnárovi a samozřejmě také ředitelce Základní školy v ulici Bratří Čapků paní Aleně Mašikové," uvedl za příbramskou radnici místostarosta Švenda.

A pro koho je přípravná třída určena?

Příbramský místostarosta Václav Švenda(TOP 09). Pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, tedy například pro děti s obtížemi hrubé a jemné motoriky, s logopedickými problémy, se sníženou koncentrací pozornosti, se zrakovou a sluchovou poruchou, se zdravotním oslabením, se sociokulturním znevýhodněním či pro děti z dvojjazyčných rodin. Přednostně je přípravná třída určena pro děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Cílem přípravky je ve výsledku předejít neúspěšným začátkům dítěte na základní škole, rozvinout jeho osobní samostatnost a schopnost projevovat se ve společnosti svých vrstevníků i dospělých, či pomoci mu osvojit si základy hodnot, na nichž je založena naše společnost.

„Přípravka, jako mezistupeň mezi předškolním a školním vzděláváním, jistě příznivě ovlivní další průběh vzdělávání dítěte a tím i jeho perspektivy v pracovním uplatnění i v dalším životě." Václav Švenda, příbramský místostarosta


Zápis pro následující školní rok je již uzavřen. Zájem o zařazení svého dítěte do přípravné třídy v dalším školním roce budou moci rodiče projevit během zápisů do prvních tříd, které budou probíhat v období od 15. ledna do 15. února 2016.

Autor: Kateřina Chourová

23.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Příbram – Fotbalisté 1. FK Příbram přivítali ve dvanáctém kole FNL na domácím hřišti Ústí nad Labem, v jehož dresu se do známého prostředí vrátili bývalí hráči příbramského týmu Štěpán Kacafírek a Pavel Pilík. Příbramští fotbalisté utkání nakonec zvládli, když především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase a čtyřem brankám během patnácti minut zvítězili 4:0.  

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení