Do tajemně osvětleného podzemí, které ožije ťukáním želízek a mlátků havířů, se návštěvníci dovezou důlním vláčkem. Představení začínají každou půl hodinu, poslední začne v 16 hodin. Pro zájemce je doporučená předchozí rezervace na telefonním čísle 318 630 149.

Hornické muzeum Příbram spolupracuje na programové náplni akce s názvem Příbram prvorepubliková, jejíž návštěvu je možné s pohádkovou prohlídkou spojit. V sobotu 13. října ve 13 hodin proběhne u cáchovny dolu Anna slavnostní zahájení akce, které připomene zdejší návštěvu T. G. Masaryka. Právě na tomto dole se dne 24. září 1920 sešel s březohorskými havíři, vyslechl jejich připomínky a promluvil s nimi.

V 13.30 hodin tam začne komentovaná vycházka směřující na Svatou Horu, k pomníku obětem 1. světové války u Zámečku a k budově bývalého báňského ředitelství na náměstí T. G. M. Dále je připraven komponovaný kulturní program, který se ve večerních hodinách uskuteční v příbramské sokolovně.

Návštěvníci se mohou těšit na prvorepublikovou módní přehlídku, na živý obraz v podání Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou či na vystoupení hudebního souboru Cirkus Hulata. Hornické muzeum Příbram zde připomene loutkářskou tradici prostřednictvím zábavně naučného programu Loutkohraní.