Nové vedení města bylo zvolené ve čtvrtek 1. listopadu v Dobříši, kde na postu starosty vystřídala Stanislava Vacka (STAN) Jana Vlnasová z vítězného hnutí Pro Dobříš. Je to poprvé, co město povede žena a rovnou hned dvě, protože společně s Janou Vlnasovou byla do funkce uvolněné místostarostky byla zvolena Dagmar Mášová ze stejného hnutí.

„Dnes jsem nastoupila do úřadu a seznamuji se se základní administrativou, zaměstnanci a rozpracovanými projekty. Prioritním cílem bude připravit rozpočet na příští rok, který bychom chtěli stihnout připravit a schválit ještě do konce letošního roku,“ uvedla nová dobříšská starostka s tím, že od možností rozpočtu se budou odvíjet i možné další projekty – oprava či případná celá rekonstrukce Mírového náměstí, rekonstrukce bývalého kina či opravy sportovišť.

Následující čtyři roky Dobříš povede koalice ve složení hnutí Pro Dobříš s ODS a KDU-ČSL. Vítěz voleb hnutí Pro Dobříš má v radě čtyři radní, dva má ODS a jednoho bude mít KDU-ČSL. Kromě starostky a místostarostky tak v radě města dále usedne Ivo Salcman (KDU-ČSL), Jitka Urbanová (ODS), Jaroslav Melša (ODS), Václav Bálek (Pro Dobříš) a Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Jince, Příbram, Milín

Poslední říjnový den se uskutečnilo také ustavující zasedání nového zastupitelstva městyse Jince. Starostou byl opět zvolen Josef Hála z KSČM, místostarostou je Ján Vavrek a členové rady jsou Emilie Hurychová, Miroslav Maršálek a František Gajanec.

Částečně staronové vedení města se bude volit v pondělí odpoledne v Příbrami. Ustavující zastupitelstvo se však nebude konat jako jindy v bývalé budově ředitelství Rudných dolů, ale v zasedacím sále úřadu práce na náměstí TGM. Vzhledem k tomu, že ve městě získalo hnutí ANO dvanáct mandátů, je víc než jisté, že post starosty obhájí lídr kandidátky Jindřich Vařeka. Novinkou by ale mělo být, že i řadoví radní, kterými by se podle předpokladu měli stát Svatopluk Chrastina z ODS a Renáta Vesecká z Příbramáků pro Příbram, budou mít na starosti dotace, sport a kulturu.

O dva dny později se bude volit starosta a místostarosta v nedalekém Milíně. Ani tady by se žádné velké změny konat neměly a předpokládá se, že funkci obhájí současný starosta Pavel Nekl a místostarostou zůstane Vladimír Vojáček. Přesto na podporu zvolení Pavla Nekla vznikla v obci petice, neboť její autoři si myslí, že někteří zastupitelé by chtěli starostou zvolit zmíněného Vladimíra Vojáčka. Tyto informace ale odmítl jak samotný starosta Pavel Nekl, tak Vladimír Vojáček.