Nyní spíš město řeší, jak se vypořádat s parkováním na Mírovém náměstí. Stávající parkomaty, které provozuje firma Citymetr, chce město zrušit a nahradit je automaty na lístky. To je totiž podle starosty Stanislava Vacka výhodnější, než čekat, jestli provozovatel parkomatů zaplatí včas nebo ne. „Uvažovali jsme, že bychom parkomaty od firmy odkoupili a ponechali je u Jednoty, kde je poměrně velký obrat parkujících, ale kvůli prodlevám s platbami rada města nabídku odkupu přístrojů zhruba za 400 tisíc korun odmítla," říká starosta Vacek.

Do rady ve středu tedy půjde návrh na následující řešení: zřídit parkovací stání v ulici Pražská před prodejnou COOP, kde budou dva automaty s placeným stáním (patnáct minut za pět korun).

Na Mírovém náměstí budou tři automaty s placeným stáním v režimu jedna hodina zdarma. „Lístek na parkování bude nutný i na tu jednu hodinu zdarma. Další hodina bude stát 20 korun," vysvětluje starosta s tím, že první fází výměny parkovacího systému na Mírovém náměstí bude oprava chodníků, aby město nemuselo automaty instalovat dočasně.

Třetím návrhem je parkovací stání na Mírovém náměstí (za radnicí), pro veřejnost nepřístupná. Parkovat zde bude možné s placenými očíslovanými rezidenčními kartami.

Parkovací stání na vyhrazeném parkovišti v ulici Hornická (za sokolovnou) budou v obdobném režimu jako parkování na Mírovém náměstí před radnicí.

Výhodné bude dočasné parkování při kraji chodníku naproti radnici směrem k Příbrami, kde je řada obchodů. Řidiči tu budou moci nechat auto dvě hodiny zdarma, které doloží papírovými hodinami za sklem vozu. „Samozřejmě to tu bude hlídat městská policie. Kdo tu bude chtít parkovat celý den, bude mít problém," upozorňuje starosta.

Návrh půjde do rady ve středu 21. října a připraví se výběrové řízení. O nákupu parkovacích automatů se rozhodne na zastupitelstvu 12. listopadu. Nákup bude v případě odsouhlasení zařazen do rozpočtu s tím, aby nový parkovací systém mohl odstartovat už v lednu.