„V Dobříši a okolí se děje jen málo zajímavých akcí, které by dávaly lidem možnost vystoupit ze stereotypu diskoték a „obyčejných koncertů“ středního proudu. My jim tuto alternativu chceme nabídnout,“ uvedl svůj pohled na věc jeden ze zakládajících členů Michal Křivánek. Velkým plusem při pořádání akcí je pro kluky z Dobříše podpora od místní radnice. První akce v režii sdružení se konala v září minulého roku ve skateparku a sklidila pozitivní ohlasy. Jednalo se o závody BMX kol, vystoupení několik kapel a diskžokeje a pořádání soutěže. O zábavu bylo postaráno i díky after párty v klubu Trezor. Deník položil Michalovi Křivánkovi několik otázek.

Co pro vás bylo hlavním impulsem začít pořádat akce podobného tipu?

Vždy jsme mluvili o tom, jak nás štve, že se v Dobříši nic neděje a kulturní život se zde zastavil. Můj bratr a Petr Holan se v září 2010 rozhodli uspořádat v místním skate parku závody free style BMX - Bike fight. Časem jsem do rozjetého vlaku naskočil i já a Štěpán Dolejš, i když na samotné realizaci akcí se podílí i spousta dalších kamarádů a známých.

Je pro vás nějaká akce podobného typu inspirací? Mám na mysli high jump, skateshot závody v Příbrami, Mystic cup nebo si chcete vytvořit svůj model?

Dalo by se říci, že jsou pro nás inspirací všechny zmíněné, ale i mnoho dalších, na které jsme se v průběhu života dostali. Při našich akcích hodláme propojit akční sport s mladou hudbou a moderní kulturou. Jako jeden z nejvýraznějších a ne příliš obvyklých prvků jsme si určili, že naše akce budeme pořádat s žádným nebo minimálním vstupným a to nás myslím celkem výrazně odlišuje od podobných akcí v okolí.

Na co se chcete hlavně zaměřit a jaká cílová skupina by měla být vašimi akcemi oslovena?

Chceme se zaměřit na probouzení Dobříše a to hlavně ve smyslu moderních kulturních akcí, kterých je v širším okolí opravdu málo a v Dobříši to není o moc lepší. Chceme lidem nabídnout alternativu a ukázat jim nové možnosti. Z našich myšlenek je asi jasné, že se zaměřujeme především na mladé lidi z širšího okolí, ale věříme, že si tam na své přijdou třeba i jejich rodiče.

Říkáte, že město Dobříš vám vychází při pořádání akcí maximálně vstříc. Dá se tedy spolupráce s městem, potažmo radnicí, považovat za bezproblémovou?

Ano, v tomhle směru máme štěstí, že v našem zastupitelstvu sedí lidé, se kterými se dá v pohodě domluvit. Jejich podpora spolu s ochotou pana Jerome Colloredo-Mannsfelda, který je majitelem většiny veřejným pozemků v Dobříši, je pro nás klíčová.

Co plánujete v budoucnu? Z názvu akce, která proběhla, je čitelné, že šlo o závody jezdců na kole? Chtěly byste tento model zachovat nebo by mělo dojít i jiné sporty?

Koncept kol chceme určitě zachovat a dokonce ho letos hodláme rozšířit o dvě kvalifikace zakončené velkým finále. Máme na to v našem skateparku ideální podmínky a hodláme jich maximálně využít. Letos tam kromě kol uspořádáme i netradiční čarodějnice s přátelským závodem, hudební produkcí a dalším aktivním i pasivním programem.

Je velmi sympatické, že nedílnou součástí vašich akcí je také hudební produkce, ta probíhala v areálu závodů, ale také jsem se dozvěděl, že došlo na warm-up a následnou after party. Je tomu tak?

Warm up party na Bike fightu byla spíše spontánní záležitost, kdy několik jezdců dorazilo o den dříve, ale after party a celodenní hudební produkce už byla a je věc plánovaná. Hudba a akční sporty jsou pro nás spojená nádoba a podle toho také naše akce vypadají. V hudební produkci se snažíme kloubit lokální interprety i větší hvězdy a přinášet žánry, které jinde v okolí k poslechu příliš nejsou.

Chtěl byste říct něco na závěr?

Určitě bych chtěl pozvat všechny čtenáře na naší wake up party, která se koná 1. dubna v klubu Trezor v Dobříši. Budeme tam představovat program našeho sdružení na rok 2011, Affro z Bbaraku přijede rozhodnout, která ze čtyř lokálních hip hopových partiček nejvíc valí v soutěži Rep fight a zlatým hřebem bude vystoupení hip hopové ikony Prago Union. Vše se odehraje ve zcela neznámých prostorách klubu a to do 22 hodin se vstupem zdarma! Kluci z D Fight se v pořádání akcí seberealizují. Snaží se pro širší cílovou skupinu dělat akce, které by oni sami navštěvovali a hlavně se na nich bavili. Nechtějí zasáhnout jen mladé lidi, ale rádi by přilákali také ty o něco starší. Ideální příležitostí bude Čáry Fight, kde budou závody na minikolách, pálení čarodějnic, exhibice BMX, soutěže, fireshow a samozřejmě hudební produkci.

Na odkazech nize se muzes dozvedet vice o nasem sdruzeni a aprilove akci v klubu Trezor, tak sleduj fanouskovske stranky -http://www.facebook.com/event.php?eid=112811945463561
„Název „D fight o.s.“ je použit z názvu první akce „Bike fight“, která se uskutečnila v žáří 2010 a odstartovala činnost sdružení. Písmeno D na začátku symbolizuje název města Dobříš. Při přečtení celého názvu s anglickou výslovností, to vyzní asi takto - the fight your ass (přestaň dřepět na zadku), což se nám hodně líbilo. Celkem přesně to vystihuje poslání našeho sdružení.“