„Dobrovolník je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Dobrovolnictví je už dlouhou dobu nenahraditelnou součástí poskytovaných služeb na celosvětové úrovni,“ uvádějí pracovníci dobříšského domova. Zájemce o práci dobrovolníků zvou na prohlídku zařízení a nabízejí osobní pohovor s koordinátorkou programu, která poskytne bližší informace.

Dobrovolníci pracují už několik týdnů také v Oblastní nemocnici Příbram, kde se pokoušejí pacientům zpříjemnit pobyt v nemocničním prostředí. V rámci pilotního projektu zatím působí na interním lůžkovém oddělení na Zdaboři. Pomáhají pacientům zdarma, vyplňují jejich volný čas a výrazně přispívají k jejich odhodlání uzdravit se.

Činnost dobrovolníků nenahrazuje kvalifikovanou práci odborného personálu nemocnice, ale vhodně ji doplňuje. Nenarušuje přitom léčebné provozy zdravotnického zařízení. V zahraničí je dobrovolnictví ve zdravotní péči již téměř prestižní záležitostí. V České republice se začíná významně rozvíjet.

Zájemci o práci dobrovolníka se mohou zúčastnit prohlídky domova a dovědět se bližší informace o projektu od jeho koordinátorky.