Výsledek tříměsíčního účetního auditu v městské společnosti Dokas, který měl prověřit efektivitu hospodaření, prý nedopadl dobře. Informoval o tom dobříšský starosta Jaroslav Melša. „To, že dojde k radikálním změnám v Dokasu, bylo jednoznačné od samého začátku našeho nástupu na radnici,“ uvedl a zároveň připustil, že obchodní značka Dokas může úplně zmizet. „Značka Dokas není spojována s dobrou prací,“ dodal Jaroslav Melša.

Společnost ve stoprocentním vlastnictví města je dominantním odběratelem městských zakázek už více než deset let. Na velkou část z nich však Dokasu chybí technické vybavení a stává se, že město si na tyto složitější práce musí zaplatit znovu jinou firmu.

Městská společnost se stará o úklid Dobříše, svozy a třídění odpadu, o veřejnou zeleň nebo zajišťuje technické práce. Velké části zdejších obyvatel se však styl jejich práce nelíbí. Stěžují si například na špatný úklid. „Existují dvě možnosti: buď jsme schopni cenu tlačit dolů na základě našich neustálých kontrol, nebo cenu zakázky musí stanovit výběrová řízení, tedy konkurence,“ uzavřel Melša.

Výsledky účetního auditu bude za pár dní projednávat ekonomická komise, která navrhne optimální řešení.