Řidiči se už na těchto místech trápí několik let, ale konečně se začíná něco dít.

„Havarijní stav povrchu krajské komunikace v úseku světelné křižovatky na Mírovém náměstí je řešen a v nejbližší době bude provedena nutná oprava,“ sdělil Deníku Petr Oplíštil, projektový manažer města.

Dobříš chtěla rekonstrukci udělat už velmi dávno, ale silnice je ve vlastnictví kraje, a ten s opravou silnice příliš nechvátal. Město Dobříš se rozhodlo tomuto nešvaru postavit a po několika urgencích vyjednalo rekonstrukci. Ta začne dnes a potrvá do neděle. Rekonstrukci provádí Správa a údržba silnic Benešov, která má na starosti cestmistrovství Dobříš. Na opravu silnice se má použít teplá balená živičné směs.

„Tato technologie byla zvolena s ohledem na úměrnost její ceny vůči kvalitě a dostupnosti technologií pro správce komunikace,“ vysvětlil Oplíštil.

S rekonstrukcí je spojena částečná a úplná uzavírka komunikace. Řidiči budou muset o víkendu použít objížďku, která vede přes Mírové náměstí.

Po rekontrukci by měla být opravena celá plocha křižovatky. Tím opravy silnic v Dobříši nekončí.

„Podle současného návrhu dosáhne investice na opravu téměř půl milionu korun. Ostatní místa, jako například křižovatka u České spořitelny a úsek na hrázi u zámku budou také opravena. Termíny určí správce komunikace,“ doplnil Petr Oplíštil, který má správu místních komunikací na starosti.

K opravám ještě dodal, že stav dalších místních komunikací v Dobříši už je zmapovaný. K jejich opravám má dojít v první polovině května. Blokové čištění podle Oplíštila odhalí ještě další vady a budou nutné další opravy. Ty nejhorší úseky už místní technické služby Dokas Dobříš opravily. Jedná se například o ulice Rukavičkářská, Březová a Plk. B. Petroviče.